bewoners breedeweg Tot op dit moment - dus bijna honderd jaar - is de familie Beentjes eigenaar. Klaas Beentjes is in 1919 gehuwd met Margaretha (Grietje) Twisk en het jonge stel hoopte in hun gekochte huis te kunnen gaan wonen. Dat liep volgens de oudste dochter Hannie (nu 97 jaar) anders. Hannie vertelt dat de familie Reijnders niet meteen het huis ontruimde, want daar ging nog een aantal maanden overheen. Uiteindelijk vertrekt de familie Reijnders naar de Breedeweg 47. In de tussentijd kreeg Klaas tijdelijk bij zijn zuster Geertje (gehuwd met Gerrit Veldt) in de paardenstal van hun boer derij aan de Kooiweg onderdak. 72 Aan de Breedeweg 61 worden hun zeven kinderen gebo ren: Hannie, Marie, Bank, Theo, Niek, Chris en Gré, waarvan Theo en Gré emigreerden naar Canada. De oud ste (Hannie, 1921) woont in De Santmark en de jongste (Gré, 1936) in Canada. Beiden zijn nog in leven. Klaas Beentjes woont er al ruim tien jaar als hij in 1930 gaat verbouwen en er een bergplaats laat aanbouwen. Hij is vooral tuinder en heeft er nog enkele koetjes bij. In 1959 gaat Klaas aan de Oude Haarlemmerweg wonen en ruilt van woning met zijn zoon Bank (1923-2013) die het bedrijf aan de Breedeweg al vanaf 1953 ombouwt tot De achterzijde van de woning in de zestiger jaren. Klaas Beentjes en Grietje Twisk voor de achterdeur van hun huis omstreeks 1950. Bij het25-jarighuwelijk in 1979, v.l.n.r.: Jan-Dirk, Margaret, Niels, Harald en Karin. Vader Bank met achter hem zijn vijf kinderen in 2010, v.l.n.r.: Niels, Karin, Harald, Margaret en Jan-Dirk. ■cï?:

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 72