de duynkant De Gulle tuin Ted Telleman De tuin rondom De Duynkant kreeg de naam ‘Gulle tuin’. Deze herinnert aan de Gulleweg, die in de 19e eeuw langs de plek liep waar nu het gebouw staat. De opnieuw aangelegde tuin is geïnspireerd op het duin landschap. PWN gaf toestemming om zand uit het duin gebied te gebruiken. Zo is een duintje ontstaan waar duinflora als slangenkruid, teunisbloem en zwarte toorts zal groeien, zodat er een leefmilieu voor wilde bijen en vlinders ontstaat. Aan de achterzijde en langs de sloot zijn vlier, Gelderse roos en egelantier geplant. De heg aan de voorzijde bestaat uit meidoorn en sleedoorn. Op vrijdag 15 juni 2018 verrichtte burgemeester Mans de officiële heropening van gebouw De Duyn- kant, waarbij in de filmzaal de film van Hans Kinders over de verbouwingswerkzaamheden werd vertoond. de bouwkosten te financieren en het ontbrekende bedrag bijeen was gebracht door giften van donateurs en spon sors, kon de bouw eind september 2017 starten. Vervol gens werd de herinrichting van het pand met behulp van de leden ter hand genomen. In mei van dit jaar waren de werkzaamheden nagenoeg afgerond en het resultaat mag er zijn. De fraaie filmzaal is voorzien van een groot televisiescherm en biedt plaats aan ruim 40 bezoekers. Door toevoeging van een archiefruimte van 30 m2 is het bestaande archief inclusief de zolder opnieuw ingedeeld. Zowel de tentoonstellings- als de werkruimte zijn veel economischer ingericht. film- en archiefruimte nodig bleek. In november van dat jaar werd in een brief aan het college verzocht medewer king te verlenen aan een uitbreidingsplan. Er moesten diverse hobbels worden genomen om het bestemmings plan te wijzigen. Het duurde uiteindelijk tot februari 2017 voordat de gemeente liet weten dat op basis van het plan van een architect uit Limmen en een plaatselijk bouwbe drijf de omgevingsvergunning kon worden verleend voor een uitbreiding van totaal 100 m2. Toen mocht de bouw commissie, die binnen de werkgroep was gevormd, echt aan de slag om de bouw voor te bereiden en te begeleiden. Nadat de werkgroep in staat bleek om een groot deel van Plattegrond Geversweg 1b volgens bouwtekening van 2002. De uitbreiding omvatte de ruimten 1 tot en met 4. Opening Historisch Informatie Centrum De Duynkant door de wethouders Peter Könst (links) en Bert Meijer op 28 februari 2002 (foto Kees Blokker). 62 2

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 62