NAn De eerste uitbreiding Clubgebouw van Oud-Castricum De tweede uitbreiding In 1970 kocht de gemeente Castricum het gebouw van de PTT voor 13.000 gulden. Ze verhuurde het vervolgens aan Oud-Castricum en subsidieerde de verschuldigde huur. Het interieur van de oude telefooncentrale moest uiter aard grondig worden aangepakt om het gebouw te kun nen gebruiken. De leden verwijderden honderden meters elektrische leidingen. De dakconstructie werd aangepast om op de zolder meer opbergruimte te creëren. Er kwam centrale verwarming en het terrein rond het gebouw werd aangelegd. Op 17 november 1973 opende de toenmalige burgemeester Van Boxtel gebouw De Duynkant. Op 16 mei 1967 werd de Werkgroep Oud-Castricum opge richt. Het gebouw aan de Geversweg 1b kwam vrij in 1969 en Oud-Castricum was hiervan al in een vroeg stadium op de hoogte. De werkgroep had geen eigen onderkomen en ver gaderde op de zolder van het oude raadhuis aan de Dorps straat. De collectie was nog beperkt en bestond voorname lijk uit archeologische vondsten. De werkgroep bewaarde die op de zolder van het oude gemeentehuis en her en der bij enkele leden. De Geversweg 1b te Castricum heeft een grondopper- vlakte van 279 vierkante meter en een bebouwd opper vlakte van 245 vierkante meter. Als bouwjaar is vermeld 2001. In het kadaster staat het gebruik omschreven als ,bijeenkomstfunctie’. In 2011, negen jaar na de eerste verbouwing, werd de toe loop van het bezoekend publiek zo groot, dat er een nieuwe In 1963 kreeg de centrale aan de Geversweg, na verschil lende uitbreidingen, 1800 nummers. Na de laatste uitbrei ding tot 2600 nummers werd het tijd voor een nieuwe tele fooncentrale aan de Ruiterweg. Deze werd gebouwd door de firma de Nijs en in september 1966 opgeleverd. Het gebouw aan de Geversweg heeft na de ingebruikname van de centrale aan de Ruiterweg tot in 1969 ongebruikt leeg gestaan. In 1993 werd de werkgroep eigenaar van het gebouw. In 1996 bleek de ruimte echt veel te klein. Er moest een gro tere werkruimte komen. Het bestuur nam contact op met een architect, die echter eerst een futuristische en te dure uitbreiding ontwierp. Zo kwam de eerste uitbreiding pas in 2002 tot stand. Ook het oude gedeelte van het gebouw heeft toen een ware metamorfose ondergaan, vooral door zelfwerkzaamheid van een aantal werkgroepleden. De uitbreiding van het gebouw zou niet mogelijk zijn geweest zonder subsidie van de gemeente. Nadat Oud-Castricum de voormalige telefooncentrale in 1969 betrok, hebben de leden zo’n 12 jaar enthousiast kunnen werken in gebouw De Duynkant. Maar door de jaren heen kwamen er zoveel leden bij dat het gebouw te klein werd. In 1981 deed het bestuur daar voor het eerst melding van. Er volgde een herinrichting en daarna een aanvraag bij de gemeente voor uitbreiding. Omdat in eerste instantie de vestiging van een oudheidkamer werd overwogen - die echter niet van de grond kwam - duurde de planning van de uitbreiding lang. In 1991 gaven de leden het gebouw daarom zelf een opknapbeurt. iT-1 1 Li. Voorgevel van De Duynkant in 1973. de werkgroep. 61 Hoekje van de expositieruimte van JJr'’ 1

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 61