Gebouw De Duynkant ,,fi de duynkant Verbinding Geschiedenis van het gebouw en de plek Het gebouw hield vanaf het begin tot heden dezelfde func tie, namelijk een plaats die verbinding mogelijk maakt. De telefooncentrale verbindt mensen met een telefoonaanslui- ting. ‘Het clubhuis‘ van Oud-Castricum verbindt heden en verleden: de werkgroep brengt verslag uit via publicaties, films, lezingen, fotomateriaal, jaarboeken en website van het vroegere erfgoed aan de inwoners van Castricum en Bakkum en andere belangstellenden. e Stichting Werkgroep Oud-Castricum is ei genaar van het gebouw De Duynkant, vlakbij het station, op de hoek van de Geversweg - Duin- enboschweg. Het onlangs vernieuwde onderko men heeft een bij- en vlindervriendelijke tuin, een tentoonstellingsruimte, een filmzaal, werkruimte voor de vrijwilligers, archief, een keukentje en een bergzolder. In het pand is onder meer de archeolo gische collectie van de werkgroep ondergebracht en historisch prent- en kaartmateriaal over Castri- cum en Bakkum. Het gebouw aan de Geversweg 1b is in 1936-1937 neer gezet als telefooncentrale. Tot ongeveer 1966 heeft het als zodanig gefungeerd. Daarna stond het een paar jaar leeg. Van 1969 tot 1993 is het verhuurd aan de Stichting Werkgroep Oud-Castricum. In 1993 droeg de gemeente Castricum het pand in eigendom over aan de stichting. Het gebouw is twee keer uitgebreid, de eerste keer in 2002 en de tweede keer eind 2017- begin 2018. Het gebied ten westen van het spoor, tegen de duinrand aan, waarin gebouw De Duynkant ligt, heette ook De Duinkant. In het 33e Jaarboek (2010) staat hierover een boeiend artikel. Dat gebied is al veel ouder, terwijl de exacte datering van het gebied echter een raadsel blijft. Al De telefooncentrale (binnen de cirkel) in gebied de Zanderij tijdens de zestiger jaren. 58

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 58