feu De idealen van Gré Jacobs-Wentink gré jacobs-wentink n 1946 werd Gré Jacobs-Wentink raadslid voor de pas opge richte PvdA. Ze was een bevlogen mens met een groot hart voor minderbedeelden. Gré werd in 1901 in Heemskerk geboren. Het gezin Wentink, dat niet bepaald tot de welgestelden behoorde, tel de negen kinderen waarvan Gré het derde was. Haar vader Hen drik Jan (Hein) was begonnen als groenteventer in de Zaanstreek en werd later tuinder en aardbeienkweker, zoals bijna iedereen in de familie. In de winter had Hein enkele koeien op stal. Gré kwam uit een rood nest, zouden we vroeger zeggen. Vader was een aan hanger van de vrijzinnig democraten en later van de SDAP, wat nog wel eens aanleiding gaf tot heftige discussies in de familie kring. Ervaringen in de crisisjaren troffen haar zo dat ze niet an ders kon dan opkomen voor de mensen die hulp nodig hadden. haar broers en zusjes werden natuurlijk vaak ingeschakeld bij het plukken van aardbeien en andere werkzaamhe den, maar er was nog genoeg tijd om heerlijk te spelen in de omgeving van het kasteel. Toen de familie Gevers de grond verkocht, raakte Hein zijn boerderijtje kwijt en begon hij op een andere plaats in Heemskerk opnieuw. Vader Hein won in 1899 een geldprijs in de Staatsloterij. Hij gaf de helft aan zijn moeder en van de andere helft kon hij voor 1900 gulden een nu nog bestaand boerderij tje laten bouwen op grond van de familie Gevers, dichtbij kasteel Assumburg. In mei 1900 betrok het inmiddels uit vier personen bestaande gezin het nieuwe stolpje. Gré en Het gezin Wentink rond 1920. Achterste rij van links naar rechts: Floor, Jan, Tinus, Gré, Jo, Ma en Mien; vooraan: Piet, vader Hein Wentink, Henk en moeder Maartje Wezel. 54

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 54