sociaal-cultureel centrum 52 Toonbeeld nam contact op met projectontwikkelaar Bies terbos (BPO) en Geesterhage ging in overleg met Ken- nemer Wonen over renovatie en daar bij de mogelijkheid tot realisering van huurwoningen op het terrein van onder andere basisschool Molenweid en het aanwezige parkeer- centrum was nog steeds het doel maar wel zonder Toonbeeld. Voormalig wethouder Postma, nu voorzitter van Toonbeeld, was er wel tevreden mee. Hij zag een grootschalig multifunc tioneel centrum vanwege de kosten niet zitten en wilde eer dere plannen op de locatie Gerardusschool, nieuwbouw met appartementen erboven, weer snel oppakken. In opdracht van de gemeente deed nu het bureau Nieuwe Ruimte onderzoek naar de locatie aan de Jan van Nassau- straat en het programma van eisen van Toonbeeld. De con clusie was dat nieuwbouw de voorkeur verdiende boven aanpassing en uitbreiding van de bestaande accommoda tie; een bevestiging van alle eerdere onderzoeken. Nieuwbouw op de bestaande locatie zou bij nader inzien om stedenbouwkundige redenen toch te veel bezwaren opleveren. Diverse gesprekken van het gemeentebestuur met het bestuur van Toonbeeld leidden tenslotte tot een intentieverklaring van gemeente en stichting om onder zoek te doen naar nieuwbouw in of nabij Geesterhage. Het stedenbouwkundig adviesbureau van de gemeente kreeg opdracht voor een ruimtelijke verkenning van de moge lijkheden. Het resulteerde in de conclusie dat een nieuw multifunctioneel gebouw met een theaterzaal gerealiseerd zou kunnen worden met toevoeging van huur- en koop woningen ter dekking van de kosten. Niemand repte meer over het besluit dat deze vorm van dekking niet meer toe gepast kon worden. Het gebouw zou op de parkeerplaats bij Geesterhage kunnen staan. Een ondergrondse parkeer garage kwam ook in het vizier. Het ontwikkelingsgebied kreeg zelfs de naam ‘Hof van Cultuur’. terein. Projectontwikkelaar BPO (Biesterbos) en Kenne- mer Wonen voerden in 2005 een haalbaarheidsonderzoek uit, waarbij Toonbeeld, Geesterhage, Bibliotheek en ViVa! Zorggroep werden betrokken. Nu was de gemeente weer aan zet. Op 1 december 2005 stemde de gemeenteraad in met integrale ontwikkeling van een Kultuurhuis samen met de genoemde initiatiefne mers. Heel Geesterhage zou worden afgebroken. Begin maart 2006 werd opnieuw een mijlpaal. Alle betrok ken partijen zetten hun handtekening onder een nieuwe intentieverklaring. Met de realisering zou circa dertig mil joen euro gemoeid zijn. Gerekend werd op start van de bouw van het Kultuurhuis in 2008 en ingebruikname in 2010. Links Peter Brouwer, directeur van Toonbeeld vanaf 1 maart 1998 en vrijwilliger Carel Barbiers die zich beiden meer dan 20 jaar voor de nieuwbouw hebben ingezet. Als eerbetoon is een van de zalen naar Carel Barbiers genoemd. De openingshandeling is verricht door v.l.n.r.: Ton Kenter (voorzitter Geesterhage), Ted Biesterbos (projectontwikkelaar), burgemeester Toon Mans en Jan Postma (voorzitter Toonbeeld).

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 52