EflSsi I ontmoetingscentrum Geester- Hof van Cultuur Geesterhage functioneerde prima in combinatie met de zorginstellingen, maar met name aan ruimte voor de jeugd met woningbouw op het terrein van de voormalige Gerar- dusschool, waardoor een patstelling ontstond. Tot overmaat van ramp besloot de gemeenteraad om voor de dekking van voorzieningen geen woningbouw meer in te zetten. Per 1 januari 2002 fuseerden Castricum, Akersloot en Lim- men. Eind 2001 presenteerde het nieuwe college van de fusiegemeente een collegeprogramma. Een multifunctioneel 51 Toekomstplannen voor hage Het zat er al een tijdje aan te komen, maar in 1994 besloot de Bisschop van Haarlem tot fusie van de Betlehem- en Pancratiusparochie en onttrekking van het kerkgebouw Geesterhage aan de eredienst. Het afnemend aantal paro chianen noodzaakte daartoe. De gefuseerde parochie kreeg opdracht om de verkoop van Geesterhage uit te voeren. Op 25 september 1995 verstuurden de heren A.G. Kenter, P.J.J. Pannekeet en W.M. Slootman, voorzitter, secretaris en penningmeester en voormalige bestuursleden van de Betlehemparochie, mede namens F.P.G. Peters het vol gende persbericht: “We hebben besloten zo spoedig moge lijk een stichting op te richten met als doelstelling het exploiteren van het gebouw Geesterhage' voor sociale en culturele activiteiten, evenementen e.d. en het gebouw van deR.K. Parochiegemeenschap Castricum overtenemen” Het gemeentebestuur gaf een gemeentegarantie voor de aankoopsom van f300.000, - De grond zou door de paro chie aan de stichting verpacht worden. Op 29 november 1995 was de oprichting van de stichting een feit. bestond nog altijd behoefte en de accommodatie van Toon beeld in de oude Gerardusschool liet veel te wensen over. In september 1998 verleende het gemeentebestuur opdracht aan bureau ICS een haalbaarheidsonderzoek te doen naar een multifunctionele accommodatie. Als mogelijke par ticipanten in een welzijnscentrum werden genoemd de stichting Toonbeeld, jongerencentrum de Bakkerij en de Gemeenschapsraad. In maart 1999 werd het rapport open baar. Het bureau achtte een multifunctioneel gebouw haal baar, maar niet zonder Toonbeeld. Het bureau adviseerde Geesterhage in de planvorming te betrekken vanwege de aansluiting op de al aanwezige voorzieningen. Het bestuur van Toonbeeld volhardde in de voorkeur voor verwezenlijking van eigen nieuwbouwplannen in combinatie Op welzijnsgebied was er nog een ander beweging gaande. Wethouder Jan Postma was in januari 1994 een discussie begonnen met de Gemeenschapsraad, de Bakkerij en de Stichting Dienstverlening Ouderen om tot een fusie te komen. Er moesten veel weerstan den bij de respectievelijke besturen worden overwon nen. Pas in maart 1998 kwam het tot een gezamen lijke intentieverklaring en in januari 2000 werd na een lang proces de stichting Welzijn gevormd. Ook voor de nieuwe organisatie werd ruimte gevonden binnen Geesterhage. De uitvoering van het jongerenwerk vond plaats in gebouw Discovery aan de Stationsweg. kunnen ontstaan ten dienste van beide hoofdgebouwen en de instellingen. Die laatste gedachte sloeg niet aan bij het bibliotheekbestuur. Men zag geen voordelen in verplaat sing van de hoofdtoegang naar de centrale hal en wilde de aanwezige verbinding dichtmetselen. De gemeenteraad stemde op 7 december 1993 in met de plannen voor een centrum onder de noemer van maat schappelijke dienstverlening met een centraal zorgloket. Architectenbureau Wierenga ging aan de slag. Het inven tieve ontwerp werd goed onthaald. De raad verleende een bijdrage uit een gemeentelijke reserve voor sociale vernieuwing, zodat de benodigde investering gedekt kon worden. Geesterhage ontwikkelde zich meer en meer als multifunctioneel centrum. 1-^ Tussen de bibliotheek en Geesterhage werd ruimte gerealiseerd voor verschillende organisaties voor maatschappelijke dienstverlening. Nu zijn er zelfs meer dan 10 instellingen gehuisvest. De voormalige Gerardusschool was van 1990 tot 2017 het onderkomen van Toonbeeld. Voor al uw verzekeringen

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 51