Meer ruimte voor gemeenschapsdoeleinden Geesterhage ingewijd Vanaf 1971 had de muziekschool een voormalig winkelpand aan de Mient In gebruik. Met Ingang van Pastoor Van Dinteren plaatst de eerste steen van Geesterhage op 2 november 1975. In april 1975 werden de bouwvergunningen voor de bibliotheek en het kerk- en ontmoetingscentrum verleend. Architect W.Ingwersen uit Amsterdam tekende voor het ontwerp van beide gebouwen, die door een luifel met elkaar waren verbonden. De bouwsommen waren respec tievelijk 1.294.000 en 850.000 gulden. Uit een prijsvraag Het gemeentehuis werd in 1982 ten zuiden van het win kelcentrum gebouwd en het oude raadhuis werd aan de voor een geschikte naam voor het gebouw werd Geester- hage gekozen. Het was de heer Bakker uit Heemskerk die de winnende naam had ingestuurd. Pastoor Van Dinteren plaatste op 2 november 1975 de eerste steen voor het cen trum, dat een kerkzaal, een dagkapel, diverse ruimtes en een centrale ontvangstruimte omvatte. Onder de eerste steen werd een koker aangebracht met een oorkonde met de verklaring van de naam Geesterhage. Hage betekent volgens de oorkonde een omheinde ruimte waar de ‘Geest van God’ de toon aangeeft. Met een inwijding door bisschop Zwartkruis en de opening door Pastoor Van Dinteren werd Geesterhage op zondag 20 juni 1976 officieel in gebruik genomen. De voorzitter van de bouwcommissie J.S. van der Water (oud-groepscom- mandant van de rijkspolitie) benadrukte dat de parochie het centrum dienstbaar wilde maken aan de gehele Castricumse gemeenschap en niet alleen om financiële redenen. bestuur tot ondersteuning van samenlevingsopbouw door oprichting van een Gemeenschapsraad. In 1981, zo’n tien jaar na de eerdere afwijzing van het voorstel, werd als nog een stichting in het leven geroepen en de aangetrok ken opbouwwerker Bert de Bruyn ging aan de slag. In het dorpshuis De Kern werden vier organisaties gehuisvest, te weten de Stichting Dienstverlening Ouderen Castricum (SDOC), het Algemeen Maatschappelijk Werk (AMW), Gezinsverzorging en later de Gemeenschapsraad. Misschien dat de geest van mevrouw Absil nog in de gemeente rondwaarde, want op 12 november 1980 stemde de gemeenteraad in met een voorstel van het gemeente- De gemeente ruilde in 1974 de grond ten noorden van Geesterduin met het terrein aan het Kortenaerplantsoen waar de kerk oorspronkelijk gebouwd zou worden. Er kwam even een kink in de kabel toen de Kerkenraad van de Gereformeerde Kerk besloot af te zien van deelname aan het project en zelf nieuwe zalen bij te bouwen. De Ned. Hervormde Gemeente was al in een eerder stadium afgehaakt en er ontstond een moeilijke situatie. Aanpassing van het bouwplan was noodzakelijk. De gemeente kon een voor kerkelijk werk bestemd gebouw niet rechtstreeks financieel steunen. Er werd in maart 1975 een modus gevonden toen de gemeente besloot de huur voor de muziekschool of een andere instelling te garanderen tot een bedrag van f35.000, - en daarnaast de 1983 werd het oude raadhuis gehuurd. Cees Brugman, directeur van de muziekschool van 1972 tot grote zaal te huren voor gebruik van 1998, dirigeert in de vroegere raadzaal. raadsvergaderingen tegen een bedrag van f 10.000, - per jaar. Het plan had aan een zijden draad gehangen, maar dankzij die tegemoetkoming, zelfwerkzaam heid van parochianen en andere acties, zoals een verloting en een kerkveiling, kon de bouw van het centrum tegelijk met de bibliotheek toch doorgaan. E? 49 W hH Sv,

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 49