Voorwoord Ik wil het voorwoord van dit 41e Jaarboek besluiten met u veel leesgenoegen te wensen. Peter Sibinga, Voorzitter In het afgelopen jaar is ook hard gewerkt aan het inten siveren van de samenwerking met andere historische verenigingen en organisaties met een doel dat verwant is aan het onze. Dit alles met behoud van onze eigen iden titeit. Het samen optrekken zal de komende tijd doorgaan. Al was het alleen al omdat onze gemeente is opgegaan in het BUCH- verband en wellicht in de toekomst in een nog grotere regionale vorm. Daarom richten wij ons niet alleen op Oud-Akersloot en Oud-Limmen, maar ook op oudheidkundige stichtingen en verenigingen binnen de BUCH en het IJmondgebied. Maar ook onderhouden wij nauwe contacten met de Stichting Oer-IJ, het Huis van Hilde, Strandvondstenmuseum en vanzelfsprekend ook met de gemeente en de Monumentenraad. Dat is enerzijds nodig om onze naamsbekendheid te vergroten en ander zijds om gemeenschappelijke standpunten te bereiken en waar mogelijk gezamenlijke initiatieven te nemen. Dit alles zorgt voor aanvulling en versterking van onze hui dige activiteiten. Om onszelf goed voor te bereiden op de langere termijn hebben we ook een start gemaakt met het formuleren van een toekomstvisie, waarin vragen aan bod komen als: ‘waar zijn we goed in?’, ‘wat kunnen we verbeteren?’ en ‘waar moeten we ons op richten in de toekomst?’. Een van de grote uitdagingen voor de komende tijd is eveneens het vinden van antwoorden op de vraag hoe we jongeren kunnen interesseren donateur te worden van onze stichting of lid van de werkgroep. Als we hier niet aan werken zal het donateurs- en ledenbestand teruglopen. We zijn hier niet uniek in, want ook andere historische verenigingen hebben hier last van. Kortom, er is nog genoeg te doen! Als Werkgroep Oud-Castricum kunnen wij terugkijken op een zeer geslaagd jaar. Er is veel werk en tijd besteed aan zowel de activiteiten van het 50-jarig jubileum als aan het realiseren van de uitbreiding van ons gebouw. Door deze activiteiten en de bijbehorende vele publiciteit hebben we flink aan de weg kunnen timmeren. Het is ook mooi om te zien dat onze naamsbekendheid nog altijd zeer groot is! De verbouwing en de herinrichting van De Duynkant vroegen om een grote inspanning, maar het resultaat mag er zijn. Tevens hebben we de grond rondom het gebouw met toestemming van PWN en in samenwerking met natuurclubs opgeknapt en veranderd in een tuin met een duinachtige uitstraling. Hierover leest u meer verderop in dit jaarboek. We zijn dan ook trots op ons onderkomen, dat op 15 juni van dit jaar feestelijk is heropend met het bekrachtigen van de ingebruikgeving van antiek raads meubilair door de gemeente. 1 Burgemeester Mans en werkgroepvoorzitter Peter Sibinga onderteke nen de ingebruikgeving van het antieke raadsmeubilair.

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 1