Hf w .Jil L Vakantiehuis met speelzaal het Provinciaal Landgoed, in erfpacht werden uitgegeven. Zij wilden deze terreinen benutten voor het stichten van kinderkoloniehuizen. Eind november stelde het college van Gedeputeerde Staten aan Provinciale Staten voor om voor de duur van 40 jaren een perceel ter grootte van 2,5 hectare in erfpacht uit te geven aan de Amsterdamse stich ting voor de bouw van kinderkolonie Sint-Antonius en aan de Zaanse vereniging 1,5 hectare voor kindervakantiehuis De Eenheid. Zij zouden daarvoor ieder jaarlijks f300,- per hectare moeten betalen. Na instemming van Provinciale Staten kon op 3 februari 1932 de akte van uitgifte in erfpacht bij notaris Stuyt te Castricum door de partijen worden ondertekend. “De pro vincie NoordHolland verklaart in erfpacht uit te geven aan de erfpachtster voor het daarop stichten en als zoda nig gebruiken van een vacantie-tehuis voor kinderen, met bijgebouwen, tuin en erf.” Met de voorbereidingen voor de bouw kon worden begon nen: Sint-Antonius aan de Heereweg en De Eenheid aan de noordzijde van de Noorderstraat-hoek Heereweg. Vakantieoord De Eenheid werd door aannemer P Kleere- bezem uit Beemster gebouwd naar het ontwerp van archi tect D. Noë uit Assendelft. Het gebouw werd in 1932 in gebruik genomen. Enkele dagen voor de opening is een journalist van Het Volk, dagblad voor de arbeiderspartij, een kijkje gaan nemen en op 25 juli 1932 publiceert de krant het verslag van zijn bezoek. “Het vacantiehuis is symmetrisch gebouwd. De entrée wordt gevormd door een ruime hal, met links een slaapzaal voor de jongens en rechts een slaapzaal voor de meisjes. Deze slaapzalen betreedt men vanuit de hal. In elke slaap zaal zijn 26 goede bedden geplaatst en de ventilatie is er uitstekend verzorgd. Bovendien is naast elke slaapzaal een apart kamertje voor de leidster of leider gemaakt. In het gehele benedenhuis zijn, behalve in de gangen, de hal enz., waar granieten vloeren liggen, rif-vloeren van Bruynzeel gelegd. In het huis is electrisch licht, gas, waterleiding en telefoon aangebracht. Achter de slaapzalen loopt een gang, die uitkomt op de binnenplaats. Aan het einde van dezen gang zijn de waschlokalen, die evenals de slaapzalen afzon- 11.1*1; De achterzijde van het kindervakantiehuis. De achterbouw bevatte links de keuken en rechts de eetzaal. 17 De locatie van door de provincie in erfpacht uit te geven grond voor het stichten van het kindervakantiehuis De Eenheid. SITUATIE. Gtrt? CA3TQICÜ?\

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 17