Joke Admiraal Tot slot Feestzaal Verwantschap 15 De vader van Armin was huisarts. Armin reageerde verrast te horen dat zijn vader niet de eerste arts in de familie was. En hij zag de overeenkomst tussen de activiteiten van zijn voorvaderen en zijn eigen optredens als DJ. De familie Res is in het 6e Jaarboek uit 1983 van de Werkgroep Oud-Castricum beschreven door Simon Zuurbier. Floor Twisk komt voort uit de familie Van Benthem en heeft onderzoek gedaan naar geschiedenis van zijn familie. Floor vertelde in het TV-programma aan Armin van Buuren over de banden met de familie Van Benthem. In het Jaarboek nr. 29 uit 2006 is te lezen over de Dorpsstraat nummers 75 en 77 en zijn bewoners. In Jaarboek nr. 28 uit 2005 staat Dorpsstraat nr. 42 beschreven. Dit artikel over de familiebanden is tot stand gekomen met toestemming en medewerking van de afdeling public relations van Armada Music van Armin van Buuren. Ook Hanneke van Kessel redacteur bij Blazhoffski Productions BV en Floor Twisk danken wij voor hun bijdragen. Bernardus en Johanna hadden vier kinderen. Bertus en Maria tien en Toon en Elizabeth vier. Er wonen nazaten van Bernardus Res en Bertus van Benthem in Castricum en omgeving. En daarmee dus verre verwanten van Armin van Buuren. Bertus werd na zijn huwelijk kaste lein in de slijterij van zijn schoon moeder aan de Dorpsstraat nr. 77. Dit deed hij naast zijn werk als timmerman. Hij heeft de slijterij in 1874 laten verbouwen tot café De Vriendschap. In 1886 heeft hij op nummer 75 een doorrijstal laten bouwen waarvan de contouren nog steeds herkenbaar aanwezig zijn. En in 1910 liet hij zijn café uitbouwen tot de eerste grote zaal voor Castri- cum voor feesten, muziek, dansen en theater. De feestelijke opening was medio 1913. Bertus overleed in 1919. In 1929 werd het café door de familie verkocht. In 2009 is het afgebroken om plaats te maken voor appartementencomplex Eihof. De grote zaal van Bertus is altijd een uitgaansgelegen heid gebleven. Velen kennen het als d’ Oude Schimmel, een etablissement met een roemruchte geschiedenis. In de zeventiger jaren van de vorige eeuw was dit tot in de verre omtrek bekend als café met een grote discotheek. Van heinde en verre kwamen daar in de weekeinden jon geren naar toe om te dansen. Er werd de nodige alcohol gedronken. Aan het einde van de avond gingen jongeman nen vaak met elkaar op de vuist in de Dorpsstraat en moest de politie eraan te pas komen om de gemoe deren te bedaren. Misschien kan het initiatief van Bertus om de feest zaal te bouwen wel gezien worden als voorloper tot de huidige Dance Events? Zijn zoon Toon, geboren in 1879, de vader van Lies van Benthem, is van 1913 tot 1932 eigenaar geweest van Café Restaurant ‘HOTEL VAN BENTHEM’ aan de Dorpsstraat nr. 42, op de hoek van de Burgemeester Mooijstraat. Dit werd later ook bekend als het Bondshotel. Het pand heeft nog steeds een horeca bestemming én een karakteristieke overdekte balustrade. In 1934 verhuisde het gezin naar Kortenhoef en vervolgens in 1937 naar Haarlem. Van de muziek- en feestzaal van Bertus van Benthem... ...naar zijn achter-achterkleinzoon in actie als DJ.

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 15