De Castricumse familiegeschiedenis van Armin van Buuren armin van buuren Familie Res Familie Van Benthem et programma Verborgen Verleden van de NTR laat bekende Nederlanders zien van welke illustere personen zij familie zijn. In de uit zending van 16 februari 2018 was DJ en producer Armin Van Buuren hoofdpersoon. Hij bleek langs onverwachte weg verre familie te zijn van Koning Willem-Alexander. En in ons dorp was de verras sing groot te horen dat hij ook familiebanden heeft met de Castricumse families Res en Van Benthem. In 1831 betrokken hij en Johanna na hun huwelijk het pand Dorps straat nr. 77, een voormalige her berg gebouwd in 1792. Hij hield er praktijk tot aan zijn overlijden in 1845. Zijn weduwe begon er na zijn overlijden een slijterij. Bertus was de eerste Van Ben them in Castricum. Hij is geboren in 1838 en kwam in 1866 vanuit Ootmarsum naar Castricum. Hij ging als timmerman werken aan de bouw van de spoorlijn en het spoorwegstation. Hij trouwde in 1869 met Maria Res, de dochter van Bernardus. Bernardus Res is in 1798 geboren in Oost-Zaandam. Hij slaagde in 1828 voor zijn diploma als heelmeester voor het platteland en werd aangesteld in Castricum. Hij was de eerste Res in het dorp en de eerste Castricumse heel meester die een opleiding gevolgd had met een veel hoger niveau dan de opleidingen eerder in de tijd bij de chirur- gijnsgilden. Bernardus slaagde na diverse herkansingen voor zijn diploma, maar dat kwam vol gens de overlevering door exa menvrees en niet door onkunde. Bij visitaties door de provinciale geneeskundige commissie kreeg hij goede beoordelingen. Armin van Buuren stamt van beide families af via de moe der van zijn vader. Zijn grootvader Jaap van Buuren is in 1945 getrouwd met Elizabeth (Lies) van Benthem. Zij is in 1919 in Castricum geboren. De ouders van Lies waren Antonius (Toon) van Benthem en Elizabeth Lute. De groot vader van Lies was Lambertus Anthonius (Bertus) van Ben them. Bertus trouwde in 1869 in Castricum met Maria Res, de dochter van Bernardus Res en Johanna Kuin. ARMIN van Buuren 14 Deze foto is genomen in het anatomisch theater van het Rijksmuseum Boerhaave te Leiden. Conservator Mieke te Hennepe vertelt Armin over Bernardus Res.

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 14