i i/XK Bronnen: Niek Kaan Met dank aan: Anneke Bruin, Jan Doekes, Alie de Graaf-Liefting, Ada Greater, Marian Hoberg-Klaasse, Gerard Klaasse (Ter schelling), Fred Peijs, Barbara van de Velde, Breunis de Witte en Bertus Zandbergen. Jaartallen uit de plaatselijke postgeschiedenis 1678 De postiljon doet Castricum dagelijks aan. 1843 Distributie'kantoor in De Rustende Jager. 1892 Hulppostkantoor Dorpsstraat hoek Cieweg. 1909 Komst hulptelegraaf- en telefoonkantoor. 1913 Nieuwbouw hulpposikanioor Bakkum. 1924 De Posthoorn in Bakkum gebouwd. 1937Automatische telefooncentrale Geversweg. 1938Nieuwbouw postkantoor Burg. Mooijstraat. 1963 Noodpostkantoor Ruiterweg. 1967 Castricum wordt hoofdpostkantoor. 1973 Nieuw postkantoor C.F. Smeetslaan. 2009 Sluiting postkantoor. Zo brak dan tenslotte de dag aan dat Anneke Bruin in haar warme bed het ijskoude bericht van de sluiting van het postkantoor moest aanhoren en er zich onzekere tijden voor de personeelsleden aandienden. Voldoende agent schappen in winkels zouden de taken van de postkantoren overnemen. Inmiddels is het een na het andere agentschap opgeheven. “Hoe een prachtig Nederlands bedrijf ten onder ging...”, verzuchtte oud-besteller Breunis de Witte. Het speelveld is sterk veranderd. De concurrentie neemt toe en de tassen van de postbodes raken leger en leger. De toekomst van het postbedrijf is niet meer wat ze geweest is. daarvoor plaats gehad. Er veranderde veel binnen de orga nisatie. Het aantal lokethandelingen nam verder af. Voor Castricum was het belangrijkste het verdwijnen van de sortering. De post gaat sindsdien naar het sorteercentrum in Amsterdam, waar machines de postcodes lezen. Tot verbazing van menigeen is het efficiënt om in Castricum geposte kaarten in Amsterdam te stempelen en daarna terug te sturen om hier bezorgd te worden. Archief gemeente Castricum (deels aanwezig in het Regio naal Archief Alkmaar en deels bij de gemeente Castricum); Hogesteeger, G., ‘200 jaar Post in Nederland’, 1998; Kadaster en notariële archieven, Noord-Hollands Ar chief te Haarlem. 4 L z de loketten nog herinneren. In 1988 werden de loketten vervangen door 13 een open balie. Velen zullen zich de rijen voor ---

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 13