Rectificaties 40e Jaarboek Schenkingen aan de Werkgroep Oud-Castricum 2017-2018 De schenkingen van juli 2017 tot en met juni 2018 in chronologische volgorde: H. Westland H. de Smet Loes Zonneveld Loes Zonneveld Loes Zonneveld Anoniem V.P. Keysper Anoniem L. van der Himst-van der Eng L. Bos G. Borst-den Hartog H. Beentjes Anoniem J. Weda J. Weda J.Weda Anoniem P. de Graaf Vergunningen hotel-restaurant Kornman Twee treinkaartjes Castricum-Amsterdam Familiefoto’s Distributiestamkaarten Twee bescheiden uit de winkel van F. Glorie, Dorpssstraat 102 Tekeningen timmerbedrijf Houtenbos uit 1923 Kruik gevonden bij bouw zwembad De Witte Brug in 1973 Aardbeienafdekdoek met opschrift ‘B. Groentjes Castricum’ Jaarboeken 1 t/m 39 en 11 publicaties over Castricum Moeders Boek, een bloemlezing over Petronella Jacoba Kwanten Plaquette en diverse spullen St. Barbara Vijf notariële akten Kopie tekening duingebied Vaantjes en stickers DVC Vier foto’s, boekje75 jaar Pancratiuskerk (1911-1986) Inspraakkrant en structuurschets Castricum in de toekomst Krantenknipsels met gedichten en bonboekjes Boekjes Bonhoeffercollege Publicaties over Castricum Ook het afgelopen jaar zijn er boeken, foto’s en voorwerpen aan de werkgroep geschonken. In verband met de verbou wing van De Duynkant en het daardoor wegvallen van de openstellingen op zondag, zijn er echter minder schenkingen ontvangen dan in andere jaren. Het materiaal is in de collectie opgenomen en wordt mogelijk gebruikt bij tentoonstellin gen, voor publicaties of educatieve doeleinden. De schenkingen worden jaarlijks in het jaarboek vermeld. De artikelen in onze jaarboeken zijn mede gebaseerd op interviews of gegevens van derden met het gevolg dat er onjuist heden in kunnen sluipen of dat er feiten worden vergeten. Enkele reacties van lezers op dergelijke onjuistheden zijn hieronder opgenomen. Blz. 17: De boerderij van Schermer op de foto is niet het pand dat op 20 december 1967 getroffen werd door brand. Deze stolp is namelijk later gesloopt en vervangen door een nieuwe die op genoemde datum grotendeels in vlammen opging. Blz. 19: Bij de foto van de opgraving in 1995 in de Oosterbuurt staat dat er een skelet van een vrouw uit de 4e eeuw is gevonden. Het moge duidelijk zijn dat het om een paard gaat en niet om ‘Hilde’. Blz. 29: Genoemde schelpenvisser heette geen Klaas maar Kees van den Berg. 119 Een groot deel van de schenkingen wordt bewaard in de nieuwe archiefruimte die voldoet aan de eisen van klimaatbeheersing. Deze handgedraaide mineraalwaterkruik, gevonden bij de bouw van het zwembad, is afkomstig van de Apollinoss-Brunnen uit Rheinpreussen en dateert van circa 1870. G. A. Nootebos

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 119