jaarverslag Hans Boot De eigenaren van de zaak, waarin nu een kapsalon is gevestigd, hebben tot en met juli verschillende foto’s van de werkgroep in hun etalage opgehangen. Het is de bedoe ling om dat in de toekomst te herhalen. Vervaagd Agrarisch verleden Mevrouw Twisk, eigenaar van een stolpboerderij in de Dorpsstraat 11, was vanwege de verbouwing van De Duyn- kant zo vriendelijk in haar schuur gastvrijheid te verlenen aan Oud- Castricum voor de tentoonstelling ‘Vervaagd Agrarisch Verleden’. Van mei tot begin september was de tentoonstelling op elke zaterdag- en zondagmiddag te zien. De tentoonstelling, samengesteld door Ernst Mooij, werkgroeplid en een zoon van een Castricumse boerenfa milie, trok meer dan 1200 bezoekers. De tentoonstelling werd afgesloten met een speciale besloten bijeenkomst voor vroegere en huidige agrariërs in Castricum. Aan de werkavonden in De Duynkant en andere activitei ten werd door circa 35 leden deelgenomen. Op 31 decem ber kon de stichting rekenen op de steun van 1149 dona- Ook in 2017 hebben de werkgroepleden zich ingezet voor het in herinnering houden van de historie van Castricum en Bakkum. Aan onze leden en donateurs komt veel dank toe voor hun bijdrage aan de Stichting Werkgroep Oud-Castricum in het afgelopen jaar. Tentoonstellingen (Erica Brouwer) Oud over nieuw Vanaf februari tot mei was de tentoonstelling ‘Oud over nieuw’ te bezichtigen. Er was een dertigtal foto’s te zien van huizen en straten van Castricum en Bakkum. De foto’s waren door Peter Levi zo bewerkt dat de oude panden pre cies tussen latere nieuwbouw stonden. Op de drie open dagen kwamen meer dan 500 mensen af en zij verbaasden zich hoe Castricum op sommige plekken zo veranderd was dat de bewerkte foto bijna een zoekplaatje was. Castricumse Streken Een van de activiteiten van het jubileum was een tentoon stelling van werken van Castricumse kunstenaars. Initia tiefnemer Rino Zonneveld heeft samen met enkele ande ren geïnventariseerd welke schilderijen, prenten, aquarel len etc. van dorpsgezichten van Castricum en Bakkum nog ergens aan muren hingen of op zolders lagen. Uiteindelijk werden er 450 werken uitgekozen en daarvan werden 225 schilderijen en tekeningen tentoongesteld in de Galerie Streetscape aan de Dorpsstraat 7. De niet geëxposeerde werken konden toch gezien worden in een slideshow met foto’s van Jacques Schermer. De tentoonstelling was van half mei tot half juli te bezichtigen en trok eveneens meer dan 1200 bezoekers. De voormalige sigarenzaak van Vader aan de Torenstraat 42 Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2017 was het bestuur als volgt samen gesteld: - Peter Sibinga, voorzitter; - Albert Lourens, secretaris; - Gerard Veldt, penningmeester; - Cor Smit, lid. Opening van de tentoonstelling ‘Castricumse Streken. Links de wederop standing van Sijf Portegies en rechts Rino Zonneveld. 1 18. I.'IIIV

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 118