¥1 werkgroep oud-castricum 1200 nieuwe foto’s op de Beeldbank geplaatst, waardoor het totaal nu ruim 22.000 bedraagt. Met de Beeldbank zijn bijna dagelijks vijf mensen aan het werk. Veel huidige of voormalige inwoners zijn door het invul len van het reactieformulieren behulpzaam bij het aanvul len of verbeteren van de teksten bij de foto’s op de Beeld bank. Door naar informatie te vragen komen er vaak voor ons onbekende foto’s beschikbaar. De verkoop van diverse fiets- en wandelrouteboekjes heeft eveneens bijgedragen aan vergroting van de naams bekendheid van onze werkgroep. Op 8 april heeft Hans Kinders in De Duynkant een gesprek gefilmd met de uit Canada overgekomen Jan de Winter, zoon van wagenmaker Dirk de Winter. Het educatieve deel bestond uit drie lessen. Tijdens de eer ste les kwam een ouder iemand in de klas over vroeger ver tellen. In een andere les werden eigen interviews uitgewerkt en objecten uit 1967 toegelicht en er was een les waarin kleding gemaakt werd uit 1967. Bijna elke school had een eindpresentatie met een tentoonstelling van wat de kinderen gemaakt hadden. Tijdens deze presentatie mochten ouders en opa’s en oma’s ook op ‘De foto’ van de buurt stemmen. De combinatie van vertelbijeenkomst en educatief project per buurt en op een school pakte goed uit. Educatie (Cor Smit) Doordat het buurten- en scholenproject als grootste jubile umactiviteit heel veel tijd voor de taakgroep in beslag nam, zijn er geen reguliere educatieve werkzaamheden verricht. Het project behelsde vertelbijeenkomsten voor buurtbe woners in de basisschool in de buurt. Op deze bijeenkomst was aandacht voor hoe de buurt eruitzag in 1967 en aan dacht voor een bepaald thema. Bewoners konden foto’s inleveren uit 1967 waaruit aan het eind van de maand ‘De foto’ van hun buurt uit 1967 gekozen werd. Deze foto werd uitvergroot in de buurt opgehangen tijdens het jubi- leumweekend. Verkiezingsprogramma s In augustus 2017 hebben de historische verenigingen van Akersloot, Limmen en Castricum een model-programma op het gebied van cultuurhistorie geschreven en aangebo den aan alle plaatselijke politieke partijen. In de meeste programma’s is aan dit beleidsterrein aandacht besteed. De nieuwsbrief voor donateurs, waarmee in december 2016 werd gestart, verscheen in 2017 drie keer. Ook was er in het afgelopen jaar weer veel belangstelling voor onze website. In totaal bezochten 22.529 mensen de homepage. Op de Beeldbank werden maar liefst 350.462 foto’s bekeken. Ook de Krantenbank en Boekenbank wer den veelvuldig bezocht. Fotografie en film (Peter Levi) Elk jaar komen er regelmatig mensen langs om foto’s van interessante personen of gebouwen aan te bieden of om ze af te geven voor scannen. Afgelopen jaar zijn er circa PR en website (Hans Boot) Door de viering van het 50-jarig bestaan is Oud-Castricum het hele jaar door volop in het nieuws geweest. Zowel de regionale kranten als de lokale radio- en tv-zender hebben uitgebreid verslag gedaan van de vele jubileumactivitei ten, die met name daardoor een groot aantal deelnemers kenden. Vanzelfsprekend werd er in de media ook aandacht besteed aan de ontwikkelingen rond de uitbreiding van De Duyn- kant, het dendrochronologisch onderzoek van drie stolp boerderijen en de presentatie van het 40e Jaarboek. Omroep Heemskerk maakte in samenspraak met de werk groep een film over de renovatie van boerderij Maria- hoeve, die in augustus 2017 op 251tv werd uitgezonden. ICT (Albert Lourens) Door de grote inhaalslag in de twee voorgaande jaren waren er geen grote hardware/software veranderingen nodig. In 2017 is de taakgroep versterkt met Ted Telleman, die ervaring heeft op het gebied van het opbouwen van web sites. De taakgroep ICT houdt zich bezig met het inrichten van een zogenaamde NAS-server. Door nieuwe afspeel apparatuur in het gebouw hoopt men deze server ook als mediaserver in te kunnen zetten. Continu worden alle apparatuur, server, router en NAS naar de laatste soft wareversie gebracht. Er wordt geëxperimenteerd met het maken van thuisverbindingen, VPN genoemd. Vele com puters zijn identiek geconfigureerd, zodat gebruikers geen ander beeld tegenkomen dan gewend. De website is vei liger door gebruik te maken van een https-structuur. En natuurlijk is er een scala aan kleine gebruiksproblemen opgelost met de inzet van de op afroep beschikbare hard- ware-technicus Dennis Hein. De taakgroep ICT maakt een beheerplan tot 2022. Monumentenraad De Monumentenraad, waarin ook Oud-Castricum verte genwoordigd is, heeft in een brief aan de gemeenteraad en aan het college van burgemeester en wethouders zijn ongenoegen geuit over de uitvoering van het erfgoed- beleid. Deze brief heeft tot gevolg gehad dat de relatie met het extern adviesbureau werd verbroken. In samen spraak met de historisch verenigingen is een nieuwe start gemaakt, waarbij de taakgroep Cultuur en Monumenten mede is betrokken. Y Cor Smit (links) en Hans Boot voor de winnende foto van Bakkum. 117

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 117