jaarverslag Archeologie (Rino Zonneveld) In De Duynkant werd bijna wekelijks gewerkt aan de ana lyse en conservering van recent gevonden archeologische objecten, meestal voortgekomen uit metaaldetectie. Vergaderingen, lezingen en excursies Er zijn in het kader van de archeologie vergaderingen en lezingen van stichting Oer-IJ en Huis van Hilde bezocht. Rino Zonneveld heeft deelgenomen aan vergaderingen van de vereniging AWN afdeling 9 Noord-Holland Noord Cursusaanbod De Archeologische Werkgemeenschap Nederland bestaat uit afdelingen. Castricum valt onder afdeling 9 Noord- Holland Noord; Zaanstreek valt onder afdeling 3 en Beverwijk/Heemskerk onder afdeling 4. Afdeling 9 geeft het blad Polder9eest uit. Rino Zonneveld en Menno de Boer, van respectievelijk Afdelingen 9 en 3, hebben aan het eind van het jaar 2016 een basiscursus archeologie samengesteld. De cursus was vooral gericht op archeolo gie in het Oer-IJ-gebied. De cursus werd afgesloten met de uitreiking van het certificaat Basiscursus Archeologie aan de 28 cursisten, waaronder vijf leden van Oud-Castricum. en heeft zich aangemeld als lid van het bestuur. De cul tuurhistorie en archeologie zijn ook in 2017 vertegen woordigd door Rino Zonneveld in het Cultuurplatform van de gemeente Castricum om het college te adviseren. Op 7 juni is de tentoonstelling Gouden Middeleeuwen in het Rijksmuseum voor Oudheden in Leiden bezichtigd. Op 10 juni is door twee leden een bezoek gebracht aan Castel- lum de Hoge Woerd om zich te verdiepen in de Romeinse limes, waaronder het Romeinse schip De Meern1. Op 10 augustus is er door Rino Zonneveld een excursie georga niseerd voor de dames met de Rode Hoed langs de oevers van het Oer-IJ en de kastelen in Heemskerk en de Zand dijk. Op 18 november is er als uitje metaal gedetecteerd in Gelderland in Erichem nabij Buren. Op 4 december heeft overleg plaatsgevonden met NMF Erfgoedadvies over relatie amateurs en opgravingen en signaleringen naar bevoegd gezag. Een vervolg zal in 2018 plaats vinden. Ondersteuning archeologie gebonden activiteiten Op 26 januari is een gedenksteen voor Willi en Leo (Duit sers) bij de kerk aan de Zuidkerkenlaan in Limmen ont huld. *'^3 F z o A -J É.<?u Amateur-archeologen actief in de tuin van het Strandvondstenmuseum. 114 f r z'

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 114