kroniek 2017 Kapitein Rommel. Niek Kaan September 9 Het buurtfeest ‘Bakkum Bruist’ ter versterking van de saamhorigheid wordt geopend bij de Oude Keuken. Aan de meest bruisende straat, de Van der Mijleweg, wordt de straatprijs toegekend. Oktober 11 Bernard van den Boogaard, docent piano, neemt na 28 jaar afscheid van de muziekschool. 25 De hoge populieren langs de Beethovensingel worden om veiligheidsredenen alsnog gekapt. 10 In het centrum van Castricum wordt de eerste triatlon gehouden. 13 Op een terrein aan de Duinweg zijn bij archeologisch onderzoek munten gevonden uit de 9e eeuw die zijn terug te voeren tot de Vikingen. 11 Gepensioneerd onderwijzeres en kinderboekenschrijf ster Els Behage presenteert haar boek ‘Leven met Lyme’. 17 Han Knebel, groot animator van het carnaval in Castri- cum, is overleden. van Bergen, bestuurlijke 22 Pieter Langhout, conrector van het Bonhoeffercollege van 1971 tot 1985, is overleden. November 3 Slotfeest van jubileumjaar Oud-Castricum met cabaret en muziek onder leiding van Dick Groot, presentatie van grote foto’s op diverse plaatsen in het dorp en een vossenjacht. 112 29 Pompoenenconcert in de Tuin van 27 Castricum wordt de eerste Safe Streetgemeente in de regio. Burgemeester Mans ondertekent daartoe een intentieverklaring. 30 De bekende oud-groenteboer Bertus Beentjes is over leden. December 7 Het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier doet voortaan het groot onderhoud van het water bin nen de bebouwde kommen. De gemeente blijft het dagelijks onderhoud doen. 16 Een brandbrief van de monumentenraad heeft tot gevolg dat de relatie met een extern adviesbureau voor erfgoedbeleid wordt verbroken. 14 In het Antoni van Leeuwenhoek ziekenhuis wordt een meer dan drie meter hoog beeld onthuld van kunste naar Jan Pater uit Bakkum. 25 Wethouder Marcel Steeman opent de kersttentoonstel ling van Toonbeeld in Geesterhage. 16 De eerste C in Zee diploma’s zijn uitgereikt. Het is een pilot van Zwembad De Witte Brug en de Reddingsbri gade in vervolg op het C-zwemdiploma. 22 Opening van een Sinterklaastentoonstelling in het Huis van Hilde. 19 Officiële opening van de Vrijeschool Castricum. Gestart is met een kleuterklas. 15 In samenwerking met CALorie zijn op het dak van Toonbeeld in Geesterhage 120 zonnepanelen geplaatst. 22 De voorzitters van de welzijnsorganisaties Heiloo en Castricum ondertekenen een intentieverklaring tot samenwerking. 20 Iedereen kan nu een potje schaken op het Bakkers pleintje, dankzij het winnende idee van Tosca Groene- wold uit de wedstrijd ‘Het beste idee van Castricum’, een initiatief van het Nieuwsblad van Castricum’. 28 Maarten Voogt, bestuurslid van de vroegere Stichting Dienstverlening Ouderen (SDOC) en voorganger in de protestantse kerk, is overleden. 22 Henk Heideman, samensteller en schrijver van vier fotoboeken over Castricum en Bakkum, is overleden 21 Een meerderheid van de gemeenteraad heeft na een maandenlange discussie besloten de bouw van 48 soci ale huurwoningen op het terrein van Duin en Bosch op de locatie De Clinghe mogelijk te maken. Sinterklaas opent zijn tentoonstelling in het Huis van Hilde.

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 112