i kroniek 2017 20 Receptie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van schildersbedrijf Weda. 12 Tinus Hopman, oud-commandant van de brandweer en ere-lid van de gymnastiekvereniging Vios, is overleden. 12 Aanstormend beeldend talent, leerlingen van het Bon- hoeffercollege exposeren hun kunstwerken in Galerie Sopit. 12 Vitesse ’22 bestaat 95 jaar en organiseert een reünie voor oud-leden. 25 Aan de eerste Oer-IJ expeditie, een wandeltocht over verschillende afstanden, nemen 2500 personen deel. 20 Een team van de bridgeclub Bricas heeft de landelijke bridgebeker voor amateurs gewonnen. 7 Siem Mooij opent de tentoonstelling ‘Vervaagd Agra risch Verleden’ van Oud-Castricum in de boerderij van mevrouw Twisk aan de Dorpsstraat na afsplitsing aangesloten bij 12 Ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de Katholieke Bond van Ouderen krijgt Frans Peters een koninklijke onderscheiding. Juni 4 De jaarlijkse Kunstfietsroute wordt dit jaar gehouden in combinatie met een kunstmarkt bij Geesterhage georganiseerd door Toonbeeld. Elly de Waard opent een expositie bij Perspectief. April 5 De sloop van de flat voor verpleegsters Koekoeksduin op het landgoed Duin en Bosch is in volle gang. Het is nog niet bekend wat er voor in de plaats komt. 21 In Galerie Streetscape is ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van Oud-Castricum een tentoonstel ling ingericht met kunstwerken van bekende en onbe kende kunstenaars die Castricum en Bakkum in beeld hebben gebracht. 5 Negen muziekgroepen treden op bij Muziekfestival ‘Van Dorp tot Kust’. Bij de opening van het festival reikt de burgemeester aan de dirigent van shanty en folksongkoor De Skulpers, Marcel Klaver, een konink lijke onderscheiding uit. 29 Op initiatief van Henk Ruijter, programmaleider van het project ‘Versterking winkel- en verblijfs-gebieden Castricum’, is een dorpspanel gevormd dat meedenkt over mogelijke verbeteringen. Mei 6 Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum kunnen de leden van de schildersclub Perspectief deelnemen aan diverse workshops. 8 Raadslid Divera Borsboom heeft zich van CKenG en Castricum Lokaal nu D66. 23 Ralph Tuijn en zijn team breken het wereldrecord Atlantic Crossing. Ze hebben er 48 dagen over gedaan. 21 Oud-wethouder Leo van Schoonhoven is de nieuwe voorzitter van de Ondernemersvereniging Castricum. 27 Koningsdag is weer uitbundig gevierd met een grote vrijmarkt en diverse attracties. De brandweer ver maakte de allerjongsten met waterspelletjes op het Bakkummerpleintje. 23 Wethouder Kees Rood start de toeristische campagne ‘Heerlijkheid Castricum, voor liefhebbers’. Hij onthult de naam voor het pleintje in de bocht van de Dorps straat: nu heet het Dorpsplein. 18 Feest ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de volksdansvereniging Igram. 26 De dames Groot-Kruidenberg en Steensma-Wieling ontvangen een koninklijke onderscheiding. Tinus Hopman (1919-2017). 110 Opening tentoonstelling ‘Vervaagd Agrarisch Verleden’. V.l.n.r.: Ernst Mooij, Siem Mooij en Erica Brouwer.

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 110