Castricum en Bakkum 2017, een kroniek 14 Officiële opening 11 Start Februari 6 Start van de herinrichting van het parkeerterrein aan de Geesterduinweg. Er komen 50 parkeer-plaatsen bij. 29 Feestelijke opening bij Vitesse’22 van de nieuwe accommodatie voor het wedstrijdsecretariaat. 11 Castricum wordt opgeschrikt door mishandelingen op het station. De politie is op zoek naar de daders. groot aantal raads- en commissieleden deel aan een rondleiding over het landgoed Duin en Bosch. 15 Drukker en uitgever van onder andere het Nieuwsblad voor Castricum, Jan Boesenkool, op 96-jarige leeftijd overleden. 17 In het kader van de activiteiten ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van Oud-Castricum is de startbijeen komst van thema/vertelbijeenkomsten over Castricum in 1967. Er is ook een fotowedstrijd aan dit project ver bonden. van de tweedaagse Culturele Manifestatie: een weekend vol voorstellingen, workshops en presenta ties in Geesterhage. 15 Vanaf middernacht kan er voor de Tweede Kamer gestemd worden op een stembureau in het station. De opkomst in Castricum is ongekend hoog: 88,21% ten opzichte van 83% in 2012. van Geesterhage met theaterzaal, muzieklokalen en ateliers van Toonbeeld. Aansluitend Open huis waarbij onder andere de Omroep Castricum en de vernieuwde bibliotheek bezocht kunnen worden. 6 Tot verdriet van velen is de bijna 30-jarige gans Gijs, bewoner van de vijver aan de Willem Alexandersingel, doodgebeten door een hond. 6 De sportprijzen 2017 zijn uitgereikt. Sportteam van het jaar werden de rolstoelhandballers van CSV, sportvrouw werd Lisanne Witte en sportman marathonloper Michel Butter. Tot vrijwilliger van het jaar is Ton Moes gekozen. Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22965 inwoners, 337 meer dan op 1 januari 2016. 14 North Sea Poetry met voordrachten van dichters en rappers wordt op een bijzondere locatie gehouden: zwembad De Witte Brug. Maart 4 Op uitnodiging van de Werkgroep Oud-Castricum en de Stichting Alkmaardermeeromgeving neemt een 8 Peter Brouwer, directeur van Toonbeeld, presenteert een nieuwe culturele agenda, te vinden onder www. toonbeeld.tv. Organisaties kunnen een evenement zelf op de agenda plaatsen. 1 De ambtelijke fusie van de BUCH-gemeenten is een feit. Doelstelling is de kwetsbaarheid van de indivi duele gemeenten te verkleinen en de kwaliteit van het ambtenarenapparaat door specialisatie te bevorderen. Jan Boesenkool (1920-2017). Hans van Schoor voor het vroegste stembureau van Nederland. 109

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 109