Simon Zuurbier gebeurtenissen 1917 De gemeente koopt twee huizen aan de Schoolstraat van J. Res om elk te verhuren voor f 2,- per week aan de veld wachter en aan de stoker van de gasfabriek. 25 september 1917 Het presentiegeld van de leden van de gemeenteraad is gebracht op f 100,- per jaar. 22 november 1917 De directie van de conserven- en veevoederfabriek ‘Ken- nemerland’ (bouwplannen aan de Duinweg in Noord-Bak- kum) deelt aan de gemeenteraad mee dat zij de weg naar Noord-Bakkum zal bestraten. De kosten worden geraamd op f2000,-. Zij verzoekt een bijdrage in die kosten of de beschikbaarstelling van halve klinkers. De gemeenteraad neemt nog geen beslissing over de finan ciële deelname in de bestrating van de Bakkummerweg: Nog maar even afwachten wat de fabriek zal worden’. Door een groot aantal winkeliers is een verzoek ingediend om een verordening vast te stellen op de vervroegde win kelsluiting. De winkels mogen geopend zijn van 06.00 tot 20.00 uur. 31 december 1917 De gemeenterekening over het jaar 1917 telt aan ontvang sten f77.443,- en aan uitgaven f88.768,-. Er is een nadelig saldo van f 11.325,-. 4 december 1917 In het kader van de Hinderwet wordt vergunning gevraagd door de directie van de Hollandsche Industrie en Handels maatschappij tot het oprichten van een groentedroog- inrichting aan de Duinweg op Noord-Bakkum. Een van de voorwaarden is de afvoer van de rookgassen door een schoorsteen van 17 meter hoogte voor voldoende trek en volledige verbranding. 18 december 1917 Woningbouwvereniging ‘Goed Wonen’ vraagt ten behoeve van de bouw van 18 woningen een voorschot van De Levensmiddelencommissie verzoekt aan het gemeen tebestuur iemand aan te stellen die belast is met de con trole op de verkoop van levensmiddelen. Veldwachter Bleijendaal wordt als zodanig benoemd. 4 september 1917 Beëdiging van de nieuwe raadsleden. Spaansen wordt opnieuw gekozen tot wethouder. In de raadsvergadering is H.J. Zandbergen benoemd tot lid van de levensmiddelencommissie en C. Bregman tot lid van de brandstoffencommissie. Al eerder was Th.J. Pepping benoemd tot administrateur van het Levensmid- delenbedrijf. f93.240,-. De woningen aan de Dr. Jacobilaan zijn vooral bestemd voor het personeel van Duin en Bosch. Voorstel van de gascommissie van de gemeentelijke gas fabriek om de gasprijzen met ingang van 1 oktober 1917 te brengen op 22 cent. De verhoging is een gevolg van de abnormaal hoge kolenprijzen door de oorlog. In de gemeenteraad wordt hier langdurig over gesproken Het gas is bijna niet te betalen door mensen met kleine, vaste inkomens en er zijn ook arme gezinnen die in ’t geheel geen licht hebben. 25 juli 1917 Verkiezing gemeenteraad: Cornelis Spaansen en Petrus Kuijs worden herkozen en Jacob Schuijt is het nieuwe raadslid. 108

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 108