Castricum en Bakkum 1917, de gebeurtenissen gebeurtenissen 1917 In W. Hellinga is aangesteld tot ambtenaar ter secretarie voor een jaarwedde van f 100,-. Bedeling van de armen door: het R.K. Parochiaal Armbestuur: 12 personen, waar van 4 boven de 70 jaar; de Diaconie van de Ned. Herv. Gemeente: 4 personen; het Burgerlijk Armbestuur: 15 personen, waarvan 5 boven de 70 jaar. Castricum telt 4075 inwoners. Dit aantal is op 31 decem ber toegenomen tot 4225. In het jaar 1917 vestigen zich in onze gemeente 462 personen, terwijl er 323 naar elders vertrekken. Er worden in dit jaar 107 kinderen geboren, er overlijden 96 inwoners en er worden 20 huwelijken geslo ten. Aantal kiezers voor de gemeenteraad: 592; voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten: 680. Opgaven aan de overheid: Per 1 januari 1917: de onderneming met eigenaar M. Olgers aan de Kramersweg te Castricum onderhoudt met twee boten een vrachtdienst van Limmen-Wormerveer- Zaandam-Amsterdam. 1 januari 1917 Het gemeentebestuur bestaat uit burgemeester Johannes Mooij en de wethouders Joseph Goes en Petrus Valkering. De raadsleden zijn: Gerrit Pzn. Kuijs, Petrus Pzn. Kuijs, Pieter Twisk, Gerard Louter en Cornelis Spaansen. Hen- drikus Oostveen is de gemeentesecretaris. n het jaar 1917 heeft de plaatselijke bevolking steeds meer last van de nu al meerdere jaren voortslepende oorlog in Europa. Nederland is dan wel neutraal, maar schaarste aan voedsel en hoge brandstofprijzen worden dagelijks gevoeld. Het bedrijf dat door de gemeente Castricum in 1916 is gestart om aan inwoners levensmiddelen te ver strekken, krijgt meer mankracht. 27 maart 1917 De Dienst Provinciale Electrische Werken is voornemens om een bovengrondse kabel aan te leggen in de Ooster- buurt. Uit oogpunt van veiligheid wil wethouder Goes daaraan de voorwaarde verbinden dat de palen minimaal zes meter lang zijn. 106 De gebeurtenissen in Castricum van honderd jaar gele den zijn vooral ontleend aan de gemeenteraadsnotulen, de inkomende en uitgaande stukken van de gemeente Castricum, dossiers in het gemeentearchief, de provinci ale bladen, de burgerlijke standregisters etc. 26 april 1917 Opgave aan de inspecteur van de directe belastingen te Alkmaar van de vergunninghouders voor de verkoop van sterke drank en de huurwaarde voor het bedrijf: 13 februari 1917 Een aantal ingezetenen heeft het verzoek ingediend om verbetering aan te brengen aan de weg naar Limmen, ofwel de Zanddijk; de weg verkeert in slechte staat. Beslo ten wordt de wegwerker C. Orij voor een jaar aan te stel len op een weekloon van f 14,- en hem ’s winters 1 hl cokes per week te geven. Goedgevonden wordt om de grond, benodigd voor de bestrating van de Mient, aan te kopen. 25 april 1917 Het college van Gedeputeerde Staten stelt de verdeling vast van de gemeente Castricum in twee stemdistricten voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en van leden der Provinciale Staten. Stemdistrict 1 omvat de buurtschappen Kerk buurt, Oosterbuurt, de Brabantsche Landbouw, een gedeelte van de Duinderbuurt en een gedeelte van het Noordeinde; Stemdistrict 2 omvat de buurtschappen Schulpstet, Duinontginning, Noord- en Zuid-Bakkum en de ove rige gedeelten van Duinderbuurt en Noordeinde. een verordening worden als stemlokalen aangewezen voor stemdistrict 1 het gymnastieklokaal van de open bare school 1, naast het Raadhuis, ingang Schoolstraat en voor stemdistrict 2 in een van de lokalen van de openbare school 2 te Bakkum, ingang noordzijde.

Jaarboek Oud Castricum | 2018 | | pagina 106