Maart Toneelgroep Forento besloot wegens groot succes begin maart een extra voorstelling voor de jeugd te geven van het stuk ‘De Geldmolen’. Het dorp werd eind februari opgeschrikt door het over lijden van de tweejarige Johnny Dekker als gevolg van de zware verwondingen die hij een week eerder bij een verkeersongeluk in de Dorpsstraat had opgelopen. Hun gouden bruiloft werd in Hotel Borst gevierd. Het was ontzettend druk tijdens de receptie en S avonds hadden we een feest in de grote zaal. Omdat vader toen al wat ziekelijk was, zal het hem wel de nodige energie hebben gekost, maar hij was er de man niet naar om dat te laten merken.” moeilijkheden voor zowel exploitanten als bezoekers wer den verwacht. Belangrijk nieuws was er ook over de plaatselijke popgroep ‘The Frogs Ltd’. Nadat eerder was aangekondigd dat de band als eerste in Nederland met een echte sitar zou gaan spelen, volgde deze maand veel publiciteit over het uitko men van de eerste grammofoonplaat van de Castricumse formatie. Deze kreeg de titel ‘The man on the cloud’. De eerdergenoemde gewijzigde stroom van de zee van wege de pier had volgens hengelsportspecialist Piet van Kessel een gunstige uitwerking op het zeevissen, want hij deelde in de krant van 14 maart mee dat er bijzonder veel gul werd gevangen. In dezelfde krant werd veel ruimte besteed aan de uitslag van een fotowedstrijd met als onderwerp ‘Het kind’, die door het Nieuwsblad in samenwerking met de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie en Foto Kino Spaan werd georganiseerd. Er werden maar liefst 10 prij zen en even zoveel eervolle vermeldingen uitgereikt. Win naar werd de heer A.J. Bertram. In de krant van 3 maart staat beschreven dat de duinen bij Castricum veel afslag hadden ondervonden door de stor men van de laatste weken. Ook zouden zij veel te lijden hebben gehad doordat het strand zo’n 80 cm lager was geworden. Als oorzaak daarvan noemde strandexploitant en strandvonder Thijs Bakker de verlenging van de pier bij IJmuiden, waardoor de getijstroom naar zijn mening een andere loop had gekregen. De slotconclusie van het artikel was dat er voor het komende strandseizoen enige 8 Hoewel er nog steeds onzekerheid bestond over de reali satie van het winkelcentrum in Molendijk, zou Vroom en Dreesmann volgens zeer betrouwbare bron van de 15.000 m2 beschikbare bouwgrond 3000 m2 hebben aangevraagd. Daarnaast had Albert Heijn belangstelling voor 2000 m2, aldus de krant van 10 maart. Voor de bouw van ruim 250 huurwoningen in Molendijk- Noord stelden b. en w. de raad voor grond te verkopen aan de aannemers Jac. de Nijs en Flink uit Castricum en Smits bouwbedrijf uit Beverwijk. Op een oproep van de Castricumse Reddingsbrigade aan ouders van kinderen tussen 6 en 10 jaar of zij belangstel ling hadden voor een zwemcursus in het Beverwijkse Sportfondsenbad, werd massaal gereageerd. Dat beves tigde weer eens de noodzaak van een bad in Castricum, “waarop men volgens CRB-secretaris R. Smit al meer dan 30jaar zou wachten”. Het was in de jaren ’60 nog gebruikelijk dat de PTT het aantal televisietoestellen registreerde. Zodoende berichtte de krant dat er per 1 januari 1967 in ons dorp 3154 toestel len waren geteld. PEN. In 1921 werd hij aangesteld in Castricum als monteur/meteropnemer. Wij woonden aan de Bakkummerstraat 27 in een klein wit huisje waar ik ben geboren. Ik heb daar tot twee jaar geleden gewoond en vorig jaar is het gesloopt. Mijn vader schreef regelmatig stukjes voor het Nieuwsblad voor Castricum. Ook leverde hij teksten voor de Revue van Wub van Weenen en verzorgde de decors. Daarnaast was hij actief voor de voetbalclub CSV, het Oranjecomité en de vereniging Bakkum Buurt Belang. Omdat mijn vader zo ’n beetje de enige elektricien in het dorp was, werd hij nog wel eens uit bed gehaald als er ergens een storing was. Soms liepen de mensen dan over de Bakkummerstraat en riepen: ‘Henk, Henk, we hebben geen licht meer. En dan ging hij eruit om de boel te repareren. The Frogs bij Borst in 1967. V.l.n.r.: Dave van der Schaaf, Nico de Graaf, Jean Hanck, Kosmos Dekker en Fiep Holleman. ff JO Het echtpaar Van Amersfoort-Pekel.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 9