Februari Henk, we hebben geen licht meer! Directeur Piet Boudewijns van Gemeentewerken nam per Op 15 februari mochten in Castricum 9422 kiesgerechtig den naar de stembus voor de vervroegde Tweede Kamer verkiezingen. De KVP was toen veruit de grootste partij in ons dorp en de PvdA nam de tweede plaats in. In die periode kwam de discussie over een nieuw winkel centrum in Molendijk op gang. Daarover werd een verga dering gehouden door de gezamenlijke Castricumse mid denstandsorganisaties in Hotel Borst. Er bestond namelijk onder de middenstanders enige ongerustheid, omdat zij bang waren dat de bestaande winkelcentra in de dorpskom naar de tweede plaats zouden gaan. Die vrees werd onder anderen door de Rijksconsulent voor de middenstand in Noord-Hol- land voor een deel weggenomen, maar de conclusie was nog niet dat alle winkeliers enthousiast waren over het nieuwe centrum. De heer Piet Boudewijns, directeur Gemeentewer ken, was ook op deze vergadering aanwezig om een toelich ting te geven op de planvorming en het aantal inwoners in de nieuwe woonwijk. Het was een van zijn laatste taken, want per 1 maart werd de directeur ontslag verleend wegens zijn overstap naar het bedrijfsleven. Gouden huwelijksfeesten waren toen nog bijzonder en werden in de krant vermeld. Het 50-jarig echtpaar Van Amersfoort-Pekel mocht op 18 februari de gelukwensen in ontvangst nemen van burgemeester Smeets en gemeen tesecretaris Louter en werd in Hotel Borst ook nog eens verrast met een optreden van de Castricumse Fanfare. woord voor allen die het afgelopen jaar in het belang van de Castricumse gemeenschap werkzaam waren geweest en wenste Smeets de raad toe: “Laten wij de bereidheid tot samenwerking in 1967 nog verder doen uitgroeien en laten wij vriendschappelijk de zaken bespreken met res pect voor het inzicht van anderen.” In het laatste Nieuwsblad van januari werd een recensie gegeven van de première van de ‘Two Women Show’ voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Castricum in de zaal van Borst. De dames Coos Joosse en Loes van Keeken zouden door hun juweeltjes van cabaret- kunst ruimschoots de grote verwachtingen na hun eerste show hebben overtroffen. Bets (1935) was het vijfde kind van Henk van Amersfoort (1895-1969) en Pietje Pekel (1895 1974), die op 18 februari 1967 hun 50-jarig huwelijk herdachten. Zij memoreerde: “Vader kwam uit Beverwijk en begon in 1919 als lijnwerker bij het In de krant van 24 januari werden de straatnamen bekend gemaakt voor het zuidelijk deel van plan Molendijk. Het ging maar liefst om 22 straten van Arisven tot Wayenburgh, die allemaal gebaseerd zijn op bijzondere landnamen uit het oude Castricum. De namen werden gekozen uit een lijst die door amateurhistoricus Derk van Deelen was opgesteld. Uitvoerig werd aandacht besteed aan de Nieuwjaarsrede die door burgemeester Smeets in de vergadering van de gemeenteraad van 25 januari was uitgesproken. De bur gervader stelde dat er een negatief financieringssaldo van rond f 1.900.000,- was verkregen wegens stagnatie in de gronduitgifte in Molendijk. De financiële positie van de gemeente was echter nog gezond te noemen. Smeets deed ook verslag van de vaststelling van bestemmings plannen, het onderhoud aan wegen, de voortgang in de volkshuisvesting, activiteiten op het gebied van onderwijs en ontwikkelingen in de sport. Zo feliciteerde hij voorzit ter Duinker van voetbalvereniging CSV met het nieuwe clubhuis. Smeets belichtte eveneens de wenselijkheid van een jeugdsociëteit en de medewerking van de raad om een geldlening te garanderen voor de bouw van een verzorgingshuis voor bejaarden. Tot slot volgde een dank- Coos Joosse (links) en Loes van Keeken had den landelijk suc ces met hun ‘Two Women Show’ 1 maart 1967 afscheid. Hier zit hij geheel rechts. Naast hem v.r.n.l.: gemeentesecretaris Louter, wethouder Meijer en Klaas Veldt (eerste voorzitter van Oud-Castricum). 7

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 8