J Sbi l BiriiriifiiT Ji r- HIM 1 Breedeweg 44: de rentenierswoning van Kees Poel 1 Voor de uitvoering van het uitbreidingsplan ‘In hoofdzaak Oost’ moeten de betreffende gronden door de gemeente wor den verworven. Op 16 juli 1963 neemt de gemeenteraad het besluit om twee percelen weiland en aan de Breedeweg de boerenbehuizing, bestaande uit dubbele woning, stalling, ber ging en de bijbehorende bedrijfsgebouwen, erf en weiland te kopen. De eigenaar Cor Poel was bereid deze percelen met een totale oppervlakte van bijna acht hectare te verkopen. Op 2 maart 1964 wordt de verkoop van de boerderij met het land bij de notaris gepasseerd. Cor Poel wordt pachter van zijn woning en zijn schoonzoon Piet Bakker van de boerderij en het land. Er werd al jaren gediscussieerd over de bouw van een zwem bad. In 1956 was daarvoor een comité ‘Stichting Zwem bad Castricum’ opgericht. Uiteindelijk viel de beslissing om een zwembad te bouwen nabij de boerderij. In 1969 overlijdt Cor Poel. Er worden in dat jaar al voorbereidingen getroffen voor de bouw van het zwembad. Op 9 juli 1970 neemt de raad het besluit om de pacht- rechten af te kopen. Het land en de bedrijfsgebouwen zou den uiterlijk 15 november 1970 ter beschikking moeten komen van de gemeente. Uiteindelijk blijkt het vertrek van de pachter aanzienlijk te worden vertraagd en wordt de woning pas in november 1972 gesloopt. Op die plaats komt het parkeerterrein. De rij lindenbomen langs het voorhuis van de boerderij zijn als het centrum van het par keerterrein gehandhaafd. Met de bouw van het zwembad is al eerder een begin gemaakt. Het nieuwe zwembad gaat De Witte Brug heten, genoemd naar de ‘witte brug’ in de Uitgeesterweg. Dit bad brandt in 1987 af. Uitvoerige discussies over een nieuw zwembad volgen. Onder druk van actiegroepen wordt in 1989 beslo ten tot nieuwbouw op dezelfde locatie. Eind december 1930 heeft Kees Poel van zijn zoon Cor een stukje land aan de Breedeweg overgenomen van ongeveer 600 m2. Hierop laat hij een burgerwoning bouwen en gaat daar wonen. Lang heeft hij er niet van kunnen genieten, want op 18 mei 1933 overlijdt hij in dit huis, zijn vrouw Maartje Kuijs met dan zijn nog zeven kinderen nalatend. Na het overlijden van Maartje Kuijs in 1944 worden haar bezittingen verdeeld onder de erfgenamen. Dit huis wordt toegedeeld aan de jongste zoon Siem (1907-1985). Siem was veehouder, gehuwd met Alie Duijn, dochter van Hen drik Duijn en ook geboren aan de Breedeweg. Het echt paar krijgt vier kinderen, allen geboren in dit huis nr. 44. In 1960 verkoopt Siem Poel het huis en de aangrenzende grond ter grootte van 545 m2 aan het aannemersbedrijf G. de Nijs, gevestigd aan de Cieweg en bestaande uit de vennoten Maria Koot, weduwe van Gerardus de Nijs, en haar zoons Kees en Mats de Nijs. Kees trouwt in 1960 met Gré de Wit. Na een flinke verbouwing van het huis worden zij de nieuwe bewo ners. Simon Poel gaat wonen aan de Breedeweg op nr. 58. Na het overlijden van Maria Koot komen in 1962 het huis en de grond aan de Breedeweg in het bezit van Kees en Mats de Nijs. Kees blijft hier wonen. Op het terrein wordt in 1962 een loods gebouwd. Verder wordt het terrein voor de opslag van bouwmaterialen gebruikt en deels voor de hobby van Kees: het fokken van dwerggeitjes. In 1975 verhuist Kees naar de Westerweg in Limmen en wordt het huis nog enkele jaren als kantoor gebruikt, tot De bouw van het zwembad achter de woning van de boerderij is al in volle gang. Marie Schermer en Cor Poel met hun vier dochters; v.l.n.r. Annie, Riet, Gaath en Truus. 79 - - - ’V --J Het bouw van het sportfondsenbad is gereed. Vele jaren later in juni 1987 wordt het grotendeels door brand verwoest. Op dezelfde plaats is later het huidige zwembad gebouwd. i, -■ -

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 80