nipVlL Schilder I triMuia r /ia Sr v'i'Vv 75 fel&irtenefl Hoe het verder ging in de Torenstraat De laatste Weda in de Torenstraat In het bedrijf van Theo beperkte de opvolging zich tot de derde generatie in de persoon van Loek Weda (1950). Hij memoreerde: “Ik kwam na de detailhandelsschool en opleiding aan de Nationale Schilderschool in Utrecht in 1970 als gediplomeerd meester-schilder in het bedrijf en startte een reclameschilderbedrijf vanuit de Torenstraat. Drie jaar later werd ik door mijn vader Theo en moeder Jeanne Schermer medevennoot van de zaak gemaakt. Mijn vrouw Marijke Kortekaas (1952) werd mijn medevennoot in 1976 toen ik het bedrijf overnam. De spuiterij heb ik op een zaterdagmiddag in de zomer mee naar het kampeerterrein in Bakkum om hem te assisteren. Wat was het geval? Een kampbewoner had mijn vader in het voorjaar glas laten zetten in zijn tenthuisje. Na diverse aanmaningen betaalde deze man echter niet, met als gevolg dat vader het zo zat was dat wij samen op die middag al het glas er netjes uitgehaald hebben zonder dat te breken. We hebben daarna nooit meer iets van die kampeerder vernomen!” Ook André Weda (1957), de derde zoon van Theo, is met de verfkwast groot gebracht en doorliep met goed gevolg de vakopleiding in Utrecht. Zijn voorkeur ging echter niet uit naar het schildersvak, maar hij gebruikte zijn kennis van verfsoorten, oliën en pigmenten van vroeger en nu in combinatie met zijn liefde voor kunstgeschiedenis om het lijstenmakersvak in te gaan. André wist het volgende te vertellen: onmiddellijk verkocht aan onze toenmalige chef spuiter Cees Bijtenhoorn, die het onderdeel autospuiterij voort zette op de Brakersweg. De winkel is daarna vergroot tot 180 m2 en de naam van de winkel veranderde van ‘In de Verfmolenin ‘Verf- en Behangspeciaalzaak Weda’. Tot 1976 verkochten wij ook feestartikelen en vuurwerk. Als dit nu nog ter sprake komt, hoor je vaak: ‘Jullie hadden een diepe portiek met een etalagekast en daar lag dan een kunst- drol in In de beginperiode van het vuurwerk zaten mijn vader en moeder met hun kinderen s avonds op 30 december aan de eettafel, waarop doosjes rotjes, kanonslagen, Ben gaals vuur en gillende keukenmeiden lagen. Wij vulden dan ongeveer dertig papieren zakjes met besteld vuurwerk. In 1979 zijn we gestart met een lijstenmakerij, waarvoor mijn broer André (1957) vanaf circa 1980 tot 1994 bij mij in dienst was. Op het pand kwam in 1986 een volledig nieuwe verdieping, waardoor er in totaal 580 m2 beschik baar was voor winkel, exposities en opslag. De zaak ver anderde opnieuw van naam en ging ‘Weda interieur kunst en kleur heten. Voor het ontwerpen en adviseren van inte rieurs en bouwbegeleiding werd in 1992 ‘Studio Different Look’ als extra bedrijf opgericht. De lijstenmakerij heb ik in 1996 verkocht en toen ben ik omgeschakeld naar een complete woninginrichting. Vanaf dat moment heette de zaak ‘Weda Interieur kunstig in Kleur en in 2000 werd de naam ‘Decorette Weda op franchisebasis. De winkel heb ik in 2007 verkocht en mijn opvolger huurde het pand van ons tot 2011. Van 2013 tot 2015 hebben wij ‘Kunstpunt Castricum in het leeggeko men winkelpand gerund en daarna is al het onroerend goed aan buurman Deen verkocht.” Eh jl André Weda met het naambord van zijn opa. De winkel in de Torenstraat in 1990. 76 Loek Weda werd in 1972 geïnterviewd door Sonja Barend voor een pro motiefilm van verffabrikant Sigma. if

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 77