I WEDA jn J Mf7 AUTO LAK eh SPUIT 6SL INRICHTING^ w /iluZ De burgemeester van Bakkum JI Net als in de Bakkummerstraat gebeurde er ook het nodige in de Torenstraat. Al in 1959 werd de winkel verplaatst naar de naastgelegen brede steeg en groeide naar 80 m2, inclusief magazijn. Het bestaande winkeltje werd gesloopt en verbouwd tot vergrote ingang van de spuiterij. Het assortiment breidde zich in die periode uit met feestarti kelen en de verhuur van sinterklaas- en zwarte pietenkle- ding. Ook werd er eind december vuurwerk verkocht. T0REN5TRRRT 44 - 46 TEL:2080 CASTRICUM Ab Weda was een markante Bakkummer. Hij deed op een gegeven moment zoveel voor de inwoners en winkeliers van dit dorpsdeel dat hij de bijnaam ‘burgemeester van Bakkum’ kreeg. Het bekleden van diverse functies in organisaties en het verenigingsleven leidde er ook toe dat Ab op 29 april 1992 een Koninklijke onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau kreeg opgespeld door burgemeester Schouwenaar. Wat hoogtepunten uit zijn indrukwekkende loopbaan: - 35 jaar bestuurslid van de Schildersbond St. Lucas afdeling Castricum, Limmen en Uitgeest; - 7 jaar voorzitter van de kantinecommissie van de voetbalclub Vitesse ’22; - 15 jaar voorzitter van de Winkeliersvere niging Bakkum ’75, waarvan Ab ook de oprichter was; - 6 jaar bestuurslid van een plaatselijke evenementencom-missie die ook de viering van Koninginnedag verzorgde. Ab Weda was ook 24 jaar lid van de Aan de Bakkummerstraat vonden wel wat veranderingen |P ^ink-el aan de Bakkummerstraat 58. plaats. Het schildersbedrijf en de werkplaats op nummer 96 werden weliswaar gehandhaafd, maar het woonhuis van de familie op nummer 58 (waar het gezin vanaf 1954 woonde) onderging een drastische verbouwing. De woon kamer werd ingericht als winkel voor behang en verf waren die de naam ‘de Verfton’ kreeg en in 1958 werd geopend. Twee jaar later werd de winkel vergroot door de woonkamer erbij te trekken. Achter het huis werden een nieuwe woonkamer met keuken en bijkeuken gebouwd. vrijwillige brandweer, waar hij actief was als chauffeur- pompbediener. Ook speelde hij jarenlang toneel bij de vereniging St. Pancratius. Verder was Ab betrokken bij het organiseren van bijvoorbeeld harddraverijen, ringsteekwedstrij- den of een braderie en hield hij zich ook bezig met de verkeersproblematiek in zijn geliefde Bakkum. Tenslotte zette hij zich in voor de lokale politieke partij Castricum Aktief en rustte niet voordat er een straat in Castricum was vernoemd naar verzetsheldin Sientje Veldt die hij zeer bewonderde. X Ab Weda. 72

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 73