Voorzitters van Perspectief: Viering jubilea Perspectief vijftig jaar Peter Heemskerk In de zomermaanden, als er geen groepsbijeenkomsten zijn, kan op verschillende locaties buiten worden geschil derd. Een aantal malen namen leden van Perspectief deel aan de Zeedijk teken- en schilderdag in Amsterdam. Bewo ners van de wijk zaten dan model, zoals toen de oudste bewoonster tante Trui. In 1984 en 1985 is een groep van Perspectief met zeilschip De Onderneming gaan varen op het Lauwersmeer en in 1986 werd een schilderweekend in Giethoorn gehouden. Jaarlijks waren er ook excursies naar Artis onder leiding van Jessica Keppel en later Jaap Dekker. Veel leden hebben onvergetelijke weekenden op verschil lende plaatsen in het land meegemaakt. Sinds 2009 organiseren Perspectief en Toonbeeld de Kunstfietsroute. Op een groot aantal plaatsen kunnen dan exposities bezocht worden. Het dorp kent nu een halve eeuw de vereniging Perspec tief, gehuisvest in de oude Duinrandschool in Bakkum, een monument dat zorgvuldig wordt onderhouden. Een bloeiende club met rond de 280 leden, die actief zijn in vele werksoorten. Met tentoonstellingen, basiscursussen, workshops en via de website, digitale nieuwsbrieven en facebook timmert de vereniging regelmatig aan de weg. Een volgende halve eeuw in dit kleurrijke bestaan ligt in het verschiet. Gerard Lunow Hans van Herwijnen Jan Spaaks Peter de Man Walter Driessen Sjoerd Dijkstra 1967-1976 1976-2000 2000-2004 2004-2007 2008-2012 2012-heden Bronnen: Archief Vereniging Perspectief; Archief gemeente Castricum. Aan de viering van jubilea heeft de vereniging altijd veel aandacht geschonken. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan werd in 1982 een tentoonstelling georganiseerd. Op 2 mei 1987 werd het 20-jarig bestaan van Perspec tief gevierd met een tentoonstelling en een lunch bij Hotel Borst, de ‘buurman’. Tevoren was in april een expositie gehouden met werk van de begeleiders van Perspectief. Bij het 25-jarig bestaan in 1992 verscheen een speciale jubileumuitgave van Perspectiviteiten. Ook werd een cul turele verrassingstocht georganiseerd en maar liefst vier tentoonstellingen van de leden en van de docenten. Werk van leden werd ook in winkeletalages getoond. In de zaal van Borst was een feestavond, waarbij leden van Perspectief zorgden voor geschilderde decors, waar onder een van Adam en Eva in het paradijs, dat 2.5 x 2 meter groot was. In mei 2002 werd het 35-jarig bestaan gevierd met een open huis en een feestelijke bijeenkomst. 35 Leden van Perspectief, waaronder Pauline de Jong en Sonja Kaan, namen ook deel aan de schilder- en tekendagen op de Zeedijk in Amsterdam. Secretaris en later voorzitter Hans van Herwijnen was 32 jaar actief voor de vereniging en werd benoemd tot erelid.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 36