dit weet u kleedt u Hans Boot ren priesterfeest van kapelaan J. van der Linden. De hoog mis werd bijgewoond door onder anderen burgemeester Smeets, dokter De Jongh en notaris Westen. Het college van b. en w. stelde de raad voor een krediet te verlenen voor de bouw van een overdekt zwembad. Het ont werp voor het 25 m bad in L-vorm was gemaakt door ir. J.W. du Pon. De straten in het bestemmingsplan Molendijk-Noord kregen de namen van Nobelprijswinnaars van de vrede en de wegen in de ‘Broederwijk’ in Bakkum bij Duin en Bosch werden voorzien van namen van personen die in de 19e eeuw veel invloed hadden gehad op de Nederlandse psychiatrie. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs vroeg de gemeenteraad medewerking voor de stichting van een tweede protestants-christelijke kleuterschool in Molendijk, omdat de bestaande school aan de Eerste Groenelaan op langere termijn onvoldoende huisvesting zou bieden. Aan dezelfde straat was het onder komen van de bloeiende Atletiekvereniging Castricum te vinden. Geconstateerd werd echter dat er een betere accom modatie moest komen om volledig te kunnen trainen. Dokter De Jongh gaf deze maand aan om per 1 januari 1968 zijn functie als gemeentearts neer te leggen. Het college besloot geen vervanger te benoemen. Gezien de veranderde situatie in de gezondheidszorg kon namelijk worden volstaan met het inschakelen van de plaatselijke huisartsen. Op 19 december waren de zieken van de drie parochies in Castricum een dag te gast bij de gidsen en kabouters van de St. Clara-groep. Dit was een initiatief van Guido Simone dat enorm werd gewaardeerd. In de raadsvergadering van 19 december werd akkoord gegaan met de begroting voor 1968. Als een van de belangrijkste plannen op korte termijn werd de ontwikke ling van Castricum aan Zee genoemd, waarop de burge meester stelde: “Ik zou het plezierig vinden als de bebou wing aldaar in 1968 van de grond zou komen, want ik heb er nu 22 jaar voor gevochten...” Een dag later legde een felle brand de boerderij van de familie Schermer aan de Brakersweg grotendeels in de as. De brandweer, waarvan Tinus Hopman toen commandant was, voorkwam dat ook het woonhuis in vlammen opging en men slaagde er eveneens in dat het vee tijdig in veilig heid werd gebracht. De brand ontstond doordat kinderen met lucifers aan het spelen waren in de hooimijt. Stationschef Rien Verbeek nam op 21 december afscheid van Castricum. Er werd geen opvolger meer benoemd. Voor de kerstviering in de verschillende plaatselijke kerken bestond massale belangstelling. De krant schreef: “Over vol waren de kerstnachtzangdiensten in de hervormde- en gereformeerde kerk, evenals de nachtmissen in de drie r-k. kerken. Een van de hoogtepunten was de nachtmis in de St. Pancratiuskerk, waarbij onder leiding van de heer J. Hoog land de ‘Kronungsmesse van Mozart werd uitgevoerd.” De inwoners van Castricum en Bakkum konden dus gesterkt en hoopvol het nieuwe jaar tegemoet zien. Bronnen: Archief gemeente Castricum; Diverse jaarboeken Oud-Castricum; Edities Alkmaarsche Courant, Nieuwsblad voor Castri- cum en Noordhollands Dagblad; Hovor mode, reünie 1962-1967, 8 oktober 2000. Met dank aan: Bets van Amersfoort, Bernard van den Boogaard, Rein Duijn, Ger Foeken, Paul Honigh, Joost Knegt, Fons Mok, Gerda Schouten, Dick Twisk, Fred Weda en Piet Willemse. Kapelaan Van der Linden vierde zijn koperen priesterfeest. Een bekende slogan uit die tijd. De boerderij van Jan Schermer aan de Brakersweg 52 brandde groten deels af. 17

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 18