December Belangstellenden voor rugby werden uitgenodigd voor een training op het Krachtveld aan de Zeeweg met na afloop een instructie van deze in opkomst zijnde sport. Het zou niet lang meer duren voordat ook Castricum over een rugbyclub beschikte. Sinds 2 november kon er wel in verenigingsverband worden gehockeyd door de oprich ting van Mixed Hockeyclub Castricum. Biljarten in verenigingsverband deed men al ruim 30 jaar; Ber Veldt ging op dat moment aan kop van de onderlinge competitie bij ‘Onder Ons’. Twee leerlingen van pianoleraar Jaap Teer, te weten de 15-jarige Benard van den Boogaard en de 14-jarige Klaas Bakker, mochten op 14 november in de kleine zaal van het Concertgebouw hun muzikale capaciteiten tonen. Vernieuwende muziek van Bernard van den Boogaard Zoals al vele jaren gebruikelijk werd Sinterklaas op zater dag 18 november feestelijk ingehaald bij het station, waar de goedheiligman per trein arriveerde. Begeleid door 16 versierde auto’s ondernam de Sint een lange tocht door het dorp met als eindpunt Hotel Kuilman in Bakkum. Deze maand bestond het Centraal Genootschap voor Kin derherstellingsoorden en Gezondheidskolonies, afdeling Castricum, 50 jaar. In het bestuur zaten onder anderen de dames Keijzer-Bernard, Blei-Lute, Van Jaarsveld-Trap en hoofdonderwijzer Toornstra. De Castricumse afdeling telde ruim 300 leden, waarvoor op 23 november een grote feestavond werd georganiseerd. De plaatselijke huisarts A. van de Berg werd met ingang van 1 januari 1968 benoemd tot geneesheer-directeur van het Diaconessen ziekenhuis in Rotterdam. Zijn opvolger in Castricum was K. Dekker uit St. Maartensbrug. Het Noordhollands Dagblad van 1 december meldde dat het Vitesse-bestuur wekelijks een clubavond ging instel len, omdat men vond dat de leden te veel langs elkaar leefden. Kapelaan Brandsen en secretaris Thijs zouden het idee verder uitwerken. In het clubblad van CSV liet het bestuur weten dat men zich ergerde aan het feit dat supporters er een gewoonte van maakten om draagbare radio’s mee te nemen naar het voetbalveld. Deze suppor ters werd verzocht een plaats op het terrein te zoeken waar zij anderen niet zouden storen. Ook werd bericht dat de belangstelling voor de klaverjascompetitie, die door de actie ‘Wij en Zij’ werd georganiseerd, nog steeds toenam. De ruim 100 deelnemers werden verrast door een onver wacht bezoek van St. Nicolaas. De St. Pancratiusparochie vierde op 3 december het kope- VB Bernard van den Boogaard werd geboren op 17 januari 1952 in Castricum. Vanaf zijn zesde volgde hij pianolessen en op 17-jarige leeftijd begon hij met zijn studie op het Amsterdams Sweelinck- Conservatorium, waar hij in 1975 de Prijs voor Compositie behaalde. In zijn omvangrijke carrière was Bernard hoofdvakleraar piano aan het Stedelijk Conservatorium in Leeuwarden en commissielid bij de staatsexamens piano. Hij is al jaren docent bij Toonbeeld en heeft daarnaast een praktijk als privédocent piano en theorie. Als pianist maakte hij diverse radio-opnamen en concerteerde als solist in onder meer zijn eigen vier pianoconcerten. Over zijn optreden in het Concertgebouw op 14 november 1967 vertelde Bernard: “Het begon allemaal met concoursen in Beverwijk die georganiseerd werden door de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaarsvereniging. Alle muziekleraren uit Kennemerland boden daarvoor getalenteerde leerlingen aan. Ik kreeg toen, net als Klaas Bakker, les van Jaap Teer en heb twee keer een ereprijs gewonnen met eigen composities. De laatste keer speelde ik het nummer ‘Demonomanie opus 36’ en werd daarna met Klaas uitverkoren om in het Concertgebouw te spelen. Het stuk was erg experimenteel met gebruik van wrange klanken en sloot goed aan bij de compositielessen die ik vanaf mijn 13e volgde bij Peter Schat, een componist van moderne klassieke muziek. De titel betekent ‘godsdienstwaanzin’, wat ik een toepasselijke naam vond voor een virtuoos stuk. Ik speelde vlak voor de pauze en dat was heerlijk, omdat het publiek dan met mijn laatste noten in het achterhoofd koffie ging drinken. Jaap Teer vond het overigens prachtig wat we deden en heeft onze optredens ook altijd gestimuleerd. Hij was een geweldige leraar voor me en ik kan rustig zeggen dat ik de liefde voor de muziek aan hem te danken heb. Deze man had ook opvallend veel creatieve leerlingen uit Castricum, zoals Agnes de Graaf en Jacob Klaasse. Rond 1975 is hij geëmigreerd naar Canada en sindsdien ben ik hem uit het oog verloren. Het is wel ontzettend leuk dat ik via dit interview Klaas Bakker heb bereikt!” K 16 De talentrijke Bernard van den Boogaard mocht in het Concertgebouw spelen.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 17