November toekomstige bewoners de leden zouden zijn. Het project bestond uit 87 tweekamerflats, 15 logeerkamers en 28 autoboxen. De flats, die in prijs varieerden van f 53.000,- tot f 57.000,-, werden te koop aangeboden door de make laars Kloes en Oostenbrink. Ook werd melding gemaakt van het feit dat de bezwaren tegen het bejaardencentrum aan de Oranjelaan van tafel waren en er spoedig met de bouw kon worden begonnen. In het weekend van 21 oktober was het oude raadhuis doelwit van een inbrekersgilde dat volgens de krant lang zamerhand berucht was. De dieven slaagden erin om de kluis met snijbranders open te krijgen en namen drie geld kistjes met een totaalbedrag van f 1090,- mee. Slechts twee dubbeltjes lieten de ongenode gasten op de grond achter. Op zondag 22 oktober leverde judoka Rein Duijn (1947) tijdens de kampioenschappen van de Nederlandse judo bond in Amsterdam een fraaie prestatie. De Bakkummer, die uitkwam in het half zwaargewicht junioren, wist met vier overwinningen beslag te leggen op de eerste plaats. Er werd in het dorp in het kader van de ‘Anti-Honger- Aktie’ tussen 23 en 29 oktober huis aan huis gecollecteerd namens het comité Novib onder leiding van dominee Papineau Salm. De opbrengst was bestemd voor projecten in Indonesië, Brazilië, Equador en Bolivia. Tijdens de raadsvergadering van 7 november werd aan de Castricumse gemeenteraad de begroting 1968 aangebo den. Hierin was een post voor de bouw van een overdekt zwembad opgenomen. Inmiddels had het college hiervoor een plan laten ontwerpen. Naast de te verwachten investe- ringen voor diverse wegen werd er in de begroting inge gaan op zaken als de parkeergelegenheid bij het strand, nieuwe sportaccommodaties, maatschappelijke steun en het aanstellen van een nieuwe directeur voor de muziek school. Er werd ook al gesproken over de voorbereidingen van de bouw van een nieuw raadhuis, een gezondheids centrum en een gemeenschapshuis in combinatie met een cultureel centrum. Omdat de Soomerwegh nog niet bestond, bracht raadslid G. Meijer in dezelfde vergadering de volgens hem zeer gevaarlijke situatie op het verkeerspunt Alkmaarderstraat- weg-Kooiweg ter sprake. Meijer: “Door de smalle uit monding van de Kooiweg blokkeren bussen een deel van de rijksweg, waardoor het overige verkeer in gevaar wordt gebracht.” Burgemeester Smeets zegde toe dat het college zich zou beraden om tot een zo snel mogelijke oplossing te komen. k f 15 De volgens raadslid Meijer gevaarlijke kruising Alkmaarderstraatweg- Kooiweg. Dominee Papineau Salm. Rein Duijn behaalde de titel in het half zwaargewicht judo voor junioren.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 16