f 250.- KKER UNIEKE AANBIEDING: September Oktober in Castricum en Bakkum een bliksemactie die door het ophalen van 150 handtekeningen een groot succes werd. De gemeenteraad negeerde echter de protesten van de woningzoekenden volkomen, maar slaagde er ook niet in om tijdens de vergadering van 22 augustus een besluit te nemen over de voorstellen die de bouwbedrijven De Nijs- Flink en Biesterbos voor de invulling van het betreffende plan hadden ingediend. Pastoor De Wit nam op 31 augustus, na 18 jaar in Bakkum werkzaam te zijn geweest, afscheid van de parochie Maria ten Hemelopneming. Tijdens een receptie in hotel Borst over handigde de heer Weda hem namens de parochianen een paar klompen en sokken met als inhoud een bedrag van f 1110,-. Badmintonvereniging ‘The Shuttles’ organiseerde zater dag 23 september een geslaagde wedstrijdavond, waarop de gehele Nederlandse top, met bijvoorbeeld Agnes Geene en Boudewijn Ridder, te bewonderen waren. Bloembollenkweker en raadslid Arie Zonneveld bleef strij den voor het behoud van de veiling en was van mening dat het gebouw uitermate geschikt was voor evenementen als sport-, mode- en popshows. “De veiling wordt verwaar loosd en ziet er momenteel zeer onooglijk uit. Met een beetje goede wil is er heel wat van te maken”, aldus het raadslid. Op 6 oktober vond de opening van de tentoonstelling ‘Herfsttooi 67’ plaats in een grote tent bij Johanna’s Hof, waar de in het Noordhollands Duinreservaat voorkomende herfstvruchten en paddenstoelen waren te zien. De vredesweek van de Nederlandse kerken werd op 15 oktober afgesloten met een gebedssamenkomst voor de vrede in de St. Pancratiuskerk. Het Nieuwsblad van 13 oktober gaf een uitvoerige beschrijving van de filter- en metaalfabriek van de heer L. Aberkrombie die aan de Mient 111 was gevestigd. De Golden Super NV, de enige fabriek op dit gebied in Neder land, was nog steeds groeiende en vervaardigde ruim 1% miljoen filters per jaar. Deze maand werd de bouw aangekondigd van een nieuw project voor ouderenhuisvesting in opdracht van de ‘Coöperatieve Verzorgingsflat Sans Souci’, waarvan de Op de agenda van de raadsvergadering van 26 septem ber stond weer de grondtransactie voor de woningbouw in Molendijk-Noord. Daarnaast waren grondverkoop aan de Oranjelaan voor de stichting van een tweede bejaardencen trum en het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een vierde openbare lagere school belangrijke onderwer pen. De raad stond nu unaniem achter het voorstel van b. en w. om de firma Biesterbos de 124 woningen, waarvan 62 goedkope huurwoningen, te laten bouwen. Dit was voor het Nieuwsblad aanleiding om op 27 september een extra edi tie van één blad uit te geven. Het was niet verwonderlijk dat Biesterbos op de achterzijde daarvan adverteerde. Op 4 september verscheen er een bijzondere krant, genaamd ‘De Noodkreet’. Hierin werden politici en bouwbedrijven op de hak genomen en vroeg men voor de zoveelste keer aandacht voor de woningnood in het dorp. Een actiegroep kwam negen dagen later bij elkaar in café Duinzicht aan de Beverwijkerstraatweg met als doel een permanent comité op te richten. De opkomst viel echter zwaar tegen. Voorzitter A. Bas zei aan het eind van de avond: “Wij moeten voort blijven gaan, want goedkope huurwoningen moeten gebouwd blijven worden. De nood is nog steeds hoog!” In hotel-café-restaurant De Harmonie bezochten veel men sen op 21 september een kleurentelevisieshow van radio- en televisiezaak Paul Dekker. De krant schreef: “De herhaling van de uitzending van donderdagmiddag was een unieke belevenis. Omroepster Ageeth Scherphuis verscheen in een fel geel gekleurde jurk op het scherm.” Ook werd er deze avond een koffiezetapparaat gedemonstreerd. 14 Paul Dekker noemt voor het eerst de kleurentelevisie. Pastoor De Wit. Radio T.V. Wasautomaten Koelkasten Naaimachines Dorpsstr. 54-56, Castricum Tel. 02518-2083 u de oude Bij aankoop van een nieuwe wasautomaat kunt inruilen tot een bedrag van Heeft u interesse in kleuren-televisie? Vraag dan vrijblijvend inlichtin gen bij de Koning der kleuren televisie. Ook voor alle andere elektrische apparaten kunt u terecht bij

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 15