Pop show'67 Juli De eerste goal voor AZ’67 in de eredivisie Op vrijdag 7 juli vond volgens het Nieuwsblad het ‘Groot ste tienerfeest van Noord-Holland’, oftewel de Pop- show’67 plaats. Naast revolutionaire groepen als The Gol den Earrings en Q65 traden bekende artiesten als Armand, Whistling Jack Smit en Margie Ball op. Herman Stok was de presentator en de gehele show werd door de VARA opgenomen. Het evenement kreeg niet de belangstelling die men had verwacht, waarschijnlijk omdat het tienerpu- bliek de toegangsprijs van f 7,50 aan de hoge kant vond. In de Nederlands Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat begon op 19 juli een serie orgelconcerten die in samen werking met de VVV Castricum werd georganiseerd. Daarvoor werden zelfs organisten uit Wenen uitgenodigd. Waarnemend burgemeester Hendrikse opende in de Juli ana van Stolbergstraat een kunstexpositie, waar onder meer schilderijen van Cor Heeck uit Bakkum en Lide Tulp uit Castricum waren te bezichtigen. Ook hingen er foto’s van Paul Honigh, de huisfotograaf van het Nieuwsblad. De nog prille Werkgroep Oud-Castricum oogstte groot succes met de tentoonstelling ‘Kastrikum, Vroeger en Nu’ die door meer dan 1300 personen werd bezocht. Tijdens de tentoonstelling werden diverse schenkingen gedaan voor een toekomstige oudheidkamer. Veel commotie ontstond er rond de verkoop van 221 woningen in Molendijk door de Stichting Eigen Woning- bezit Castricum (SEW), omdat de daarvoor ingeschre ven woningzoekenden volgens de krant van 25 juli nog voor de bouw 30% eigen geld zouden moeten betalen. Dat kwam neer op bedragen variërend van f 9270,- tot f 11.970,-. Het commentaar van de krant luidde: “Triest dat kopers zoveel eigen geld op tafel moeten leggen. Het overgrote deel zal nu bewoond worden door mensen van buiten Castricum. Alleen het gemeentebestuur en de raad kunnen andere bouwers benaderen en ervoor zorgen dat er goedkope woningen komen voor financieel minder ster- Dick Twisk (Castricum, 1943) was voetbalprof van 1964 tot 1975. Daarvoor speelde hij bij Vitesse’22. Nadat Twisk op Cees Molenaar indruk had gemaakt door zijn optreden in het Noord-Hollands amateurelftal, kreeg de Castricummer zijn eerste contract bij FC Zaanstreek. Deze club fuseerde op 1 juli 1967 met Alkmaar ’54 en zodoende kwam Dick in de hoofdmacht van AZ’67 terecht. De bekende oud- voetballer, die in ons dorp bleef wonen, memoreerde: “Het kwam mij wel goed uit, want bij Zaanstreek speelden we in Zaandijk, waar ik altijd met de trein 12 naartoe ging. Alkmaar was dichterbij en daarvoor kon ik de brommer pakken. We hadden in die tijd hele magere contracten die per jaar opzegbaar waren of stilzwijgend werden verlengd. Na de fusie kreeg ik dus mijn eerste contract bij AZ. Onze verdiensten bestonden alleen uit premies voor wedstrijden en trainingen. Ik meen dat ik begon met f100,- voor een gewonnen wedstrijd, f 50,- voor een gelijk spel en voor een nederlaag ontvingen we niets. Een training leverde slechts f 25,- op. AZ startte in de eerste divisie en promoveerde aan het eind van het seizoen 1967-1968 naar de eredivisie. Ik maakte toen de eerste goal in de openingswedstrijd tegen Holland Sport op 18 augustus 1968. In Alkmaar heb ik mooie jaren meegemaakt, met als een van de hoogtepunten de overwinning voor de KNVB-beker in april 1970 tegen het glorieuze Ajax met Cruijff, Swart en Keizer. In totaal kwam ik 170 keer uit voor AZ. Mijn laatste wedstrijd speelde ik eind1973, maar toen moest ik afhaken vanwege een hardnekkige achillespeesblessure. Daarna werd ik trainer bij onder andere Vitesse ’22 en de Dames Voetbalclub Castricum.” Dick Twisk scoort voor AZ’67 de eerste goal in de eredivisie. Vrijdag 7 juli, in de HOVOR-hallen te Castricum, aanvang 20.00 uur Presentatie: Herman Stok Produktie: Karel H. Hille Toegang f7.50 Kaarten verkrijgbaar bij: Molenaar-Kaal Burg. Mooystraat Electronica Torenstraat Met medewerking van Whistling Jack Smith Vin Cardinal the Queens The Golden Earrings Q 65 The Frogs ltd. Margie Ball Armand The Torero’s Flash Point 5

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 13