Met ‘de baas’ op stap Vitesse ’22 stond feestelijk stil bij haar 45-jarig bestaan en organiseerde onder andere op 4 juni het jaarlijkse pupil- lentoernooi. Op vrijdagavond 9 juni werd er in Castricum en Bak- kum voor de actie ‘Steun Israël’ een huis-aan-huiscollecte gehouden. Daartoe was er, net als in vele andere plaatsen, ook hier een comité opgericht. Het geld werd ingezameld om de economische nood in het door de oorlog getroffen land enigszins te kunnen opvangen. Om 23.00 uur deelde het comité verheugd mee dat de opbrengst totaal f9488,09 bedroeg. Halverwege de maand beslechtten bestuur en leden van de coöperatieve tuinbouwvereniging ‘Ons Belang’ het lot over de veiling aan de Kramersweg. Omdat de exploitatie niet meer lonend was, besloot de vergadering de vereni ging te ontbinden en de veiling te sluiten. De verkoop van Hoogervorst gaf vanuit Spanje ook nog eens toestemming om de ‘Pop-show ‘67’, die in het veilinggebouw geen doorgang kon vinden, in zijn nieuwe atelier aan de Gas straat te houden. De Castricumse biljartvereniging ‘De Rustende Jager’ zorgde na een bestaan van slechts ruim een jaar voor een unieke prestatie door beslag te leggen op het landskampi oenschap in de vierde klasse libre. het gebouw werd opgedragen aan een commis sie, bestaande uit directeur J. Schut en de leden H. Twisk en C. Res. Ook was er nieuws over het provinciaal zieken huis Duin en Bosch, waar drie nieuwe paviljoens in gebruik werden genomen. Deze uitbreiding, die plaats bood aan 900 patiënten, was noodza kelijk in verband met de sluiting van het psychi atrische ziekenhuis in Medemblik. Henk Hoogervorst, directeur van het modeatelier Hovor, zorgde voor een bijzondere stunt die ook de Panorama haalde. Hij trakteerde zijn 72 perso neelsleden vanaf 21 juni op een 14-daagse vakan tiereis naar de Spaanse badplaats Salou en huurde daarvoor een DC9 af. De gulle baas hoopte “dat hij zijn modinettes na gepast feestvieren en zon nebaden uitgerust en tevreden aan hun ouders kon afleveren”. Gerda Schouten (1947) was een van de modinettes van Hovor en maakte ook de reis in 1967 mee: “Ik was 14 toen ik bij het bedrijfbegon met een weekloon van f27,50 en heb daar gewerkt tot ik mij op mijn 20e omschoolde tot kraamverzorgster. Henk Hoogervorst begon met deze vakanties voor zijn personeel in 1962. Toen gingen we al naar Italië, maar reisden per bus en stonden op campings. In 1967 mochten de partners ook mee, alhoewel dat er maar een paar waren. We verbleven toen in appartementen in Salou. Alles werd door Hoogervorst betaald, inclusief het zakgeld dat in de vorm van een gratificatie werd uitbetaald. Ik heb die vakanties als heel gezellig ervaren. Alles deden we samen en er heerste een geweldige sfeer. Het was ook een prachtige kans om iets van het buitenland te zien. Wij noemden Hoogervorst altijd ‘de baas en zo ondertekende hij ook de brieven aan zijn medewerkers. Tijdens de reizen hield hij ons als een waakhond in de gaten, zodat er geen kans was om met een buitenlandse jongen op stap te gaan...” Het veilinggebouw aan de Kramersweg moest worden gesloten. 11 Henk Hoogervorst met zijn modinettes in Salou. Gerda Schouten zit links op de tweede rij.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 12