Niek Kaan 27 Gerard Travni^ek is benoemd tot erelid van FC Castricum. 1 29 De gemeenteraad besluit een motie aan te nemen van Ralph Castricum (Forza) om een zebrapad in de Dorpsstraat aan te leggen met de kleuren van de regen- boogvlag. 23 Piet van der Horst heeft de pauselijke onderscheiding ‘Commandeur in de Orde van St. Sylvester’ ontvangen vanwege zijn vele verdiensten voor het bisdom. 20 Harry van der Valk mede-initiatiefnemer van tennis park De Bloemen en erelid van de Tennisvereniging, is overleden. 23 Sleuteloverdracht van 15 nieuwe sociale huurwonin gen aan de Hoogevoort. 29 Willem (Pim) Adriaansz, onder meer bekend als dich ter, is overleden. eniging opgeheven wegens het gebrek aan nieuwe jonge leden. 12 De Vogelvereniging ‘De Gevederde Vrienden’ organi seert voor de 51e en tevens de laatste keer de jaarlijkse tentoonstelling. Na deze tentoonstelling wordt de ver- 124 2 De kerkdiensten die gehouden werden in het Witte Kerkje op het terrein van Dijk en Duin verhuizen naar restaurant De Oude Keuken. Het kerkje wordt ver kocht. November 2 Allerzielen wordt op het Pancratius kerkhof en op Onderlangs gevierd met sfeervolle verlichting, muziek en zang. Oktober 1 De stichting Social Enterprise heeft haar winkel in de Torenstraat gesloten. In de winkel konden mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt werkervaring opdoen. 8 Het Bonhoeffercollege viert het 45-jarig bestaan met een reünie van leerlingen en docenten. 1 1 De gemeenteraad kiest voor de bouw van een nieuw zwembad in Noordend. Renovatie van de Witte Brug wordt afgewezen. 12 De stichting Sociaal Carnaval Castricum is ter ziele. Voor alle vrijwilligers is er een afscheidsfeest in Johanna’s Hof. 29 Energiecoöperatie Calorie organiseert in het raadhuis een informatiemarkt over diverse duurzame projecten, waar 200 belangstellenden op af komen. December Start van de laatste fasen van nieuwbouwplan Nieuw Koningsduin op landgoed Duin en Bosch. De Stich ting Alkmaardermeeromgeving en de Werkgroep Oud- Castricum maken zich zorgen over het behoud van het landgoed als cultuurhistorische en landschappelijke eenheid door overdracht van het beheer aan diverse afzonderlijke groenstichtingen. 7 De gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo, zes huurdersorganisaties en Kennemer Wonen hebben prestatieafspraken gemaakt over het bouwprogramma en de woonlasten. In Castricum komen minstens 118 nieuwe huurwoningen. 11 Door de nieuwe dienstregeling van de NS stoppen er in de spits vier treinen per uur in Castricum. Een eerdere versobering is teruggedraaid. 17 Op het plein voor de Pancratiuskerk voeren leerlingen en leraren van het Bonhoeffercollege een muzikaal theaterstuk ‘Spel der Engelen’ op. 5 De gemeente en de stichting Welzijn organiseren work shops en andere activiteiten als dank voor de inzet van vrijwilligers. 6 In het oude administratiegebouw van het landgoed Duin en Bosch is een open dag, waarop de daar inmid dels gevestigde bedrijven zich presenteren. 8 Het actiekoor ‘De Straatklinker’ treedt op ter gelegen heid van het dertigjarig jubileum. Het repertoire van het koor bestaat vooral uit maatschappijkritische liede ren die door leden van het koor zelf zijn geschreven. 16 Romeins festival in het Huis van Hilde en op het Westerplein, waarbij de geschiedenis tot leven wordt gebracht. Er zijn meer dan 2000 bezoekers. 1 1 FC Castricum feliciteert Jan Boesenkool met het 75-jarig lidmaatschap van de KNVB. 13 Henk Twisk, oprichter van het aannemersbedrijf H.W.Twisk, is overleden. fc I Mma F Er is grote belangstelling voor de informatiemarkt van Energiecoöperatie CALorie in het gemeentehuis. ■"’"j

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 125