flag 24 Reünie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Juliana van Stolbergschool. 25 Het Bakkum Beach Volleybaltoernooi wordt voor de 25e keer gehouden. Het jubileum wordt opgeluisterd met een reünie van oud-spelers. 26 Op de Nederlandse kampioenschappen atletiek pakt Sanne Verstegen de titel op de 800 meter en Lisanne de Witte wordt eerste op de 400 meter. 28 Vitsesse ’22 levert een grote prestatie met de organisa tie van het jaarlijkse Zilveren Hert Toernooi, waaraan 128 jeugdige voetbalteams deelnemen. 18 Jenny Bettink-Harrevelt, vroeger eigenares van het Corsotheater, is overleden. 21 Het PWN en museum Kranenburg organiseren ‘Kunst Koningsduin’. Er kan door de duinen een route gevolgd worden langs beeldende kunstenaars, schrij vers, dichters, danstheater en muziek. 27 In de tuin van Kapitein Rommel wordt het jaarlijkse Pompoenenconcert gehouden. 20 Een project ‘Versterking winkel- en verblijfsgebieden Castricum’ van gemeente, ondernemersvereniging en ondernemersfonds is in voorbereiding. Henk Ruijter, oud-bestuurder van de stichting Parlan, is de nieuwe leider van het project. 27 Ron Suanet is aangesteld als gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Castricum. Hij was al waarnemend secretaris. September 6 PWN-boswachter Jan Zijlstra reikt de 250.000ste online gekochte duinjaarkaart uit. 10 Onder de naam ‘Bakkum Bruist’ organiseren vijf buurt genoten een evenement om oude en nieuwe inwoners met elkaar in contact te brengen. Er is een optocht en straten zijn sfeervol verlicht. 10 Open monumentendag. Verschillende monumenten openen de deuren; de stichting Oer-IJ biedt fietsexcur- sies aan en in de katholieke kerk is een expositie van iconen van de Castricumse schilder Cor Kroone. 17 Avonturier Ralph Tuijn roeit met drie anderen een week lang de Rijn af om geld in te zamelen voor de strijd tegen MS. 19 In het tv-programma Geloof en een Hoop Liefde komen tal van verhalen over Castricum voorbij. Augustus 3 Start van ‘Bakkum vertelt’. Bijzondere voorstellingen en optredens in het openluchttheater De Pan op cam ping Bakkum. 6 Het Huis van Hilde en de Cultuurcompagnie, ken niscentrum voor het cultureel erfgoed, zijn een inten- tieovereenkomst aangegaan om vanaf 1 januari 2017 intensief samen te werken. 1 De stichting Vocatie Castricum organiseert voor de 25e keer een muzikale zomerweek in de Maranathakerk. Juli 1 Het Bonhoeffercollege mag zich officieel een techna- sium noemen. Het werken aan projecten staat voor de leerlingen centraal. 31 Voor de tiende keer wordt het Uit Je Bak Festival geor ganiseerd in het Willem de Rijkepark. Vele bezoekers genieten van exposities, theateracts en livemuziek. 123 Tijdens Kunst Koningsduin worden in het duingebied veel kunstvormen gepresenteerd. Juni 10: De laatste bouwfase van Kultuurhuis Geesterhage is aangebro ken. Enkele hoofdrolspelers. V.l.n.r.: directeuren Biesterbos b.v. Ed de Weijer en Ted Biesterbos, wethouder Marcel Steeman, directeur biblio theek Erna de Winter, bestuursleden Ton Kenter en Jan Postma.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 124