1 8 De clubveiling van Vitesse’22 levert 34.000 euro op. 29 Wouter den Harder draagt de voorzittershamer van de Ondernemersvereniging Castricum over aan vice- voorzitter Roelant van Ewijk. 13 Een klok uit de vorig jaar gesloten Bakkumse kerk Maria ten Hemelopneming krijgt een plaats in een bos hut van de St. Wilfriedgroep op de Zanderij. 15 Arnold Res en Jan Theissling ontvangen een Konink lijke onderscheiding vanwege hun twintigjarig dienst verband bij de brandweer. 18 Staatssecretaris Dekker reikt aan Anouk van Amster dam en Jonas Kappel van het Bonhoeffercollege de prijs uit voor het beste profielwerkstuk van 2016. Hun onderzoek gaat over de ontstaansgeschiedenis van het Rijksmuseum. 26 De heer J.P.J. van Doesum ontvangt een Koninklijke onderscheiding voor zijn activiteiten voor de toneel vereniging Forento, de woningbouwverenigingen en de bridgeclub. Mei 22 Jan Beuvens, oud-directeur Montessorischool (1975 2010), is overleden. 22 John Heideman presenteert in het strandvondstenmu- seum het tweede deel van zijn driedelige serie over Castricum in oorlogstijd. 26 Afscheid van Trees Werring die 33 jaar de sportinstuif voor 55+ begeleidde. 26 Woonproject ‘de Walstro’, met koopwoningen en woningen voor mensen met een beperking, wordt geopend door wethouder Rob Schijf. 28 De seniorengroep van Atletiekvereniging Castricum viert het vijftig jarig bestaan. 11 Wethouder Marcel Steeman opent de vernieuwde bibliotheek. 18 Veteranendag wordt gevierd met een optocht van histori sche legervoertuigen en een lezing in het gemeentehuis. 18 In de Dorpsstraat wordt een Fête de la Musique gehou den. Op verschillende podia treden bekende en minder bekende artiesten op. Helaas werkt het weer niet mee, waardoor het aantal bezoekers tegenvalt. 15 Op initiatief van de Stichting Oer-IJ is een cursus geor ganiseerd om vrijwilligers op te leiden tot gidsen in het buitengebied. Aan de eerste 25 deelnemers zijn certifi caten uitgereikt. Maart 1 Slager Admiraal in de Dorpsstraat is gestopt. De slage rij bestond al vanaf 1896, dus 120 jaar. 6 Raadslid Ralph Castricum stapt uit de CKenG-frac- tie en gaat als eenmansfractie verder onder de naam Forza. 1 Croonenburg is als eerste volleybalvereniging gecerti ficeerd om het Nijntje Beweegdiploma aan te bieden. 12 De beatgroep The Frogs Ltd bekend in de jaren zestig, treedt nog een keer op in Fase Fier. De muziek wordt omlijst door oud beeldmateriaal en een liquid light show, zoals vroeger te zien was in Paradiso. 14 Kees Rood (VVD), Marcel Steeman (D’66), Wim Swart (CDA) en Rob Schijf (GDB) zijn door de meer derheid van de raad als nieuwe wethouders gekozen. 4 De Kunstfietsroute, met 27 stops en 78 deelnemende kunstenaars, is uitgebreider dan ooit. Bij alle stops zijn liveoptredens of voordrachten te horen. 8 De kidsvakantiecocktail wordt niet meer door de stich ting Welzijn gecoördineerd maar door een samenwer kingsverband van veertien organisaties met als cen traal punt de Speel-o-theek. De stichting Welzijn gaat zich meer op kwetsbare inwoners richten. 10 Feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van de start van de laatste bouwfase van Kultuurhuis Geesterhage. De voorbereiding heeft ruim 13 jaar geduurd. Rondom het nieuwe centrum komen 43 woningen en op de Toonbeeldlocatie nog eens 16 woningen. April 8 Gemeentesecretaris Karin Peters heeft haar ontslag ingediend wegens privéomstandigheden. 8 Schaakclub Bakkum is kampioen geworden in de derde klasse van de schaakbond. 11 De wethouders Ans Pelzer (PvdA) en Leo van Schoon hoven (CKenG) worden door een nieuwe coalitie van VVD, D’66, cDa en GDB, die samen een zetel (12) meer hebben dan de oppositie, naar huis gestuurd. Juni Groots afscheid van Rob Kramer, hoofd jeugdoplei dingen en clubicoon van FC Castricum. 4 In het kader van de Week van de Begraafplaatsen wor den op de begraafplaatsen bij de katholieke kerk en bij de protestantse kerk rondleidingen gegeven. 5 Op het kampeerterrein Bakkum treden vijf koren op vanaf twee podia. 31 Ondanks protesten van Oud-Castricum heeft de gemeenteraad het bestemmingplan Dorpskom vastge steld met daarin de mogelijkheid tot uitbreiding van de eeuwenoude dorpskerk. 122

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 123