Kroniek 2016 van Castricum en Bakkum i 20 De gemeente organiseert een bedankavond in Limmen voor de vrijwilligers die hun steentje bijdroegen aan de vluchtelingenopvang in Limmen. 21 Strandondernemers bieden de gemeenteraad een toe ristische visie aan onder de naam CaanZee. 26 De omroepen van Bergen, Castricum en Heiloo gaan meer samenwerken en hebben een regionaal media centrum opgericht. 31 Voor de 10e keer carnavalsfeest voor mensen met een beperking in een feesttent op de Brink. 4 Castricum en andere kustgemeenten pleiten er bij minister Kamp voor om nieuwe windmolenparken verder van de kust aan te leggen in verband met het uitzicht vanaf de stranden. 17 De 15-jarige Yanne Dorenbos wordt in het Velodrome in Amsterdam Nederlands kampioen duur-omnium, dat bestaat uit vier onderdelen van het baanwielrennen. 10 Het projectkoor Castricum treedt op in de Maranathakerk met composities van de Engelse musicus Tom Parker. Het is door het milde weer drukker dan ooit bij de inmiddels traditionele Nieuwjaarsduik bij Castricum aan Zee. 20 Het Kennemer Streekfonds kent een financiële bij drage toe van 7500 euro aan de Vrijwilligersgroep Oosterbuurt ter ondersteuning van haar werk voor het behoud van het karakter van het gebied. De gemeente heeft het bedrag verdubbeld. 20 Supportersvereniging Blauw-Zwart van Vitesse’22 viert het zeventigjarig bestaan. 20 Feestelijke presentatie van een boek van Frank Leon hard over de veteranen van FC Castricum. 20 Jan Glaubitz, oud-directeur Kamer van Koophandel en actief in de Protestantse kerk en verschillende maat schappelijke organisaties, is overleden. 26 Luchtverkeersleiding Nederland maakt bekend dat een oplossing voor het dubbele aantal nachtvluchten over het grondgebied van Castricum nog jaren gaat duren. 11 Na het indienen van een motie van wantrouwen tegen de wethouder van financiën Klijnstra trekt D’66 haar wethouder terug, waarna ook de VVD haar wethouder Esther Hollenberg terugtrekt. De aanleiding is de over schrijding van het budget voor het inhuren van extern personeel. Er zal nu een nieuwe coalitie in de gemeen teraad gevormd moeten worden. 19 Bronzen stangen gestolen van het door acties van Oud- Castricum gerestaureerde graf van dokter Jacobi op het landgoed Duin en Bosch. 8 Wethouder Leo van Schoonhoven reikt de prijzen uit aan de winnaars van de sportverkiezingen. Atleet Michel Butter en zwemster Serena Stel worden sport man en sportvrouw van het jaar 2015. 15 Het Huis van Hilde is één jaar open en verwacht de 46.000e bezoeker. Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22.628 inwoners, 194 meer dan op 1 januari 2015. 3 De ondernemers van Hotel Huize Koningsbosch ont vangen een prijs voor hun verrassende en vernieu wende aanpak van de VVD Noord-Holland in aanwe zigheid van minister Stef Blok en gedeputeerde Elisa beth Post. Februari 3 De Muziek- en Dansschool Heiloo en Toonbeeld ondertekenen een intentieverklaring tot verdere samen werking. 121 Vol goede moed gaat het college in 2014 van start. D’66 en de VVD trek ken in 2016 hun wethouders Hilbrand Klijnstra en Esther Hollenberg terug na een motie van wantrouwen tegen Klijnstra. De wethouders Ans Pelzer en Leo van Schoonhoven moeten ook opstappen.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 122