Hans Boot gelicht. Hij werd bijgestaan door Dick Groot, als vertegen woordiger van de in dit jaarboek beschreven familie Groot. In 2016 werd besloten een nieuwsbrief voor donateurs samen te stellen. Het eerste exemplaar werd op 21 december gemaild naar bijna 400 personen die zich hiervoor hadden aangemeld. Ook in het afgelopen jaar was er weer veel belangstelling voor onze website. In totaal bezochten 16.677 mensen de home page. De Beeldbank werd door 19.976 bezoekers bezocht. Ook de Krantenbank en Boekenbank werden veelvuldig bezocht. dochter van dr. Jacobi opende de tentoonstelling. Ook andere familieleden waren daarbij aanwezig. De tentoonstelling werd goed bezocht, waaruit duidelijk bleek dat Jacobi voor vele Castricummers een bekende naam en persoonlijkheid is. Het thema ‘Het strand in het verleden en de toekomst’ van de maanden mei tot en met augustus was niet alleen gericht op de inwoners van Castricum en Bakkum, maar ook op de vakantiegangers. Basis van de tentoonstelling was de lezing over de geschiedenis van het Castricumse strand, ooit gehouden door Hans Boot en Ernst Mooij. De toekomst werd vertegenwoordigd door de organisatie ‘Caan Zee’, die tekeningen presenteerde van hun toe komstplannen. Stof genoeg voor de bezoekers om over te praten! Het (vakantie)verleden werd mooi geïllustreerd door een film uit eind jaren veertig, waarin een Amsterdamse fami lie een huis voor de vakantie huurde in Bakkum. Anton Visser voorzag de film later nog van commentaar van een ooggetuige, die zich het verblijf van die familie in de Tet- burgstraat nog goed herinnerde. Het thema ‘Grenzen’ van de tentoonstelling van septem ber en oktober sloot goed aan bij de maand van de geschie denis die hetzelfde onderwerp had. Het begrip werd op 120 verschillende manieren uitgewerkt: gemeentegrenzen, grenspalen, tolhuizen, erfafscheidingen en veekeringen, geografische grenzen, grenzen tijdens WOII, etc. Het jaar werd weer besloten met een tentoonstelling met thema’s uit het Jaarboek 39. Die betroffen de geschiede nis van de wereldwinkel, reeds lang verdwenen cafés en kasteleins in Castricum en Bakkum, twee verhalen over de Schoolstraat, de Castricumse familie De Groot en her inneringen van boswachter Cor Mooij. Een film van een interview met hem was eveneens tijdens de tentoonstel ling te zien. De tentoonstellingen in 2016 hebben ruim 1800 bezoekers getrokken. Eind 2015 werden de etalages van de voormalige siga renwinkel van Vader aan de Torenstraat door de huidige eigenaren Paul Versteeg en Karin de Winter aan de werk groep als fototentoonstellingsruimte beschikbaar gesteld. Er waren daar over diverse onderwerpen foto’s te zien. De foto’s werden regelmatig gewisseld. Het project zal nog duren tot juni 2017. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2016 was het bestuur als volgt samenge steld: - Peter Sibinga, voorzitter; - Albert Lourens, secretaris; - Gerard Veldt, penningmeester; - Wim Adrichem, lid; - Cor Smit, lid. Aan de werkavonden in De Duynkant en andere activiteiten werd door circa 35 leden deelgenomen. Op 31 december kon de stichting rekenen op de steun van 1165 donateurs. Ook in 2016 hebben de werkgroepleden zich ingezet voor het in herinnering houden van de historie van Castricum en Bakkum. Aan onze leden en donateurs komt veel dank toe voor hun bijdrage aan de Stichting Werkgroep Oud-Castricum in het afgelopen jaar. Tentoonstellingen (Erica Brouwer) Ook in 2016 werden er in De Duynkant diverse wisse lende tentoonstellingen gehouden. In januari waren voor de laatste keer de onderwerpen van het Jaarboek 38 te zien. Tijdens de open dagen in februari tot en met april was de tentoonstelling ‘Dr. Jacobi, geneesheer-directeur van Duin en Bosch’ te bezichtigen. Ernst Mooij deed onderzoek naar het leven van Jacobi en gaf de tentoonstelling vorm. De klein- Miep Jacobi opent de tentoonstelling over het leven van haar grootvader Dr. Jacobi. Werkgroeplid Erica Brouwer (links) met Karin de Winter voor de etalage met foto's van Oud-Castricum aan de Torenstraat 42.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 121