Tot slot is voor 2017 het educatief programma vastgesteld. van de Landelijke Organisatie van Begraafplaatsen. Met medewerking van de beheerders van de begraafplaatsen van de rooms-katholieke kerk en de oude dorpskerk wer den rondleidingen gegeven en informatie verstrekt. Met de ‘Stichting Castricums Monument ons een Zorg’ is overlegd over het onderhoud van de begraafplaats aan de noordzijde van de dorpskerk en verbetering van het zicht op de kerk. Het provinciaal monument boerderij Cronenburg is met de daarbij behorende gronden verkocht. Er is overleg gepleegd met de nieuwe eigenaar en een aantal instanties om te komen tot een plan voor het behoud van de boerde rij. Dit overleg is nog niet afgerond. Op initiatief van een vertegenwoordiger van de Castri- cumse Hengelsportvereniging is gesproken over de ver waarlozing van de Tankval, een restant van de Atlantik- wall uit de Tweede Wereldoorlog dat de status heeft van gemeentelijk monument. Getracht wordt de eigenaar Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier te bewe gen maatregelen te nemen. In september heeft met PWN en verschillende andere partijen een vervolgoverleg plaatsgevonden over het uit zichtpunt Papenberg. PWN zet in op de realisatie van een uitzichttoren, de aanleg van een trap vanaf Onderlangs en sluiting van de huidige toegang vanaf het klimduin naar het uitzichtpunt. Er moet nog nader onderzoek plaatsvin den en ook de fondsenwerving zal nog de enige tijd in beslag nemen. Oud-Castricum is vertegenwoordigd in de gemeentelijke monumentenraad. Mede door verandering in de perso neelsbezetting bij de gemeente kon weinig informatie over de voortgang van verschillende zaken worden verkregen. Er moest genoegen worden genomen met de toezegging dat een en ander zal worden uitgezocht. Educatie (Cor Smit) De leskisten zijn gecontroleerd en aangevuld. Besloten is te wachten met het samenstellen van nieuwe kisten tot er gekozen is voor een andere opzet van een schoolpro gramma voor De Duynkant. ICT (Albert Lourens) Op alle pc’s is in 2016 windows10 geïnstalleerd. Er is een overheadscanner aangeschaft die de kromming van bladzijden van boeken en kranten corrigeert. Hierdoor hoeft drukwerk niet vlak te worden gedrukt om een goede scan te kunnen maken. In de werkruimte zijn pc’s, printers, scanners en de NAS herschikt, zodat het werken daarmee is vereenvoudigd. Om presentaties beter te laten verlopen is een laserpoin ter aangeschaft, waarmee voorstellingen van powerpoints kunnen worden gestuurd. De werkgroep is gebruik gaan maken van actuele MS- officepakketten op haar pc’s en ook andere software is geactualiseerd. Indien nodig werd er door taakgroepleden hulp verleend bij software- en hardwarestoringen. Op 24 oktober heeft Simon Zuurbier in een uitzending van Radio Castricum het verschijnen van het 39e Jaarboek toe- 119 PR en website (Hans Boot) Zoals gebruikelijk werd er elke maand een persbericht in de kranten geplaatst in verband met de tentoonstellingen op de eerste zondag van de maand. De digitale regiokrant en lokale radio- en tv-zender werden hiervan tevens in kennis gesteld. In de pers werd aandacht besteed aan de benoeming van de nieuwe voorzitter, inzamelingsacties voor de uitbreiding van De Duynkant, de diefstal van onderdelen van het graf monument van Dr. Jacobi op de begraafplaats van het land goed Duin en Bosch, de presentatie van het 39e Jaarboek en de aankondiging van diverse activiteiten in het jubileumjaar 2017. Fotografie en film (Peter Levi) Elk jaar blijkt dat er nog heel veel foto’s van personen en gebouwen als woningen en winkels bestaan die interes sant zijn voor de beeldbank. Regelmatig komen er mensen langs die ze aanbieden of afgeven om ze te scannen. Afge lopen jaar zijn er circa 750 nieuwe foto’s op de Beeldbank geplaatst, waardoor het totaal nu ruim 20.000 bedraagt. Door mensen persoonlijk te vragen of zij infor matie hebben over een foto komen er vaak nieuwe en voor ons onbekende foto’s beschikbaar. Veel huidige of voormalige inwoners zijn door invulling van reactieformulieren ook zeer behulpzaam bij het aan vullen of verbeteren van de teksten bij de foto’s op de Beeldbank. Werkgroeplid Piet Blom is op bezoek geweest bij de Juliana van Stolbergschool voor een les over de Twceno Wereldoorlog. Er is hard gewerkt aan onder andere de voorbereidingen van de viering van het vijftigjarig jubileum van de werk groep. Daaronder valt een buurten- en scholenproject dat start in januari 2017. Het omvat een groot educatief programma voor basisscholen in Castricum en Bakkum (en zelfs in Akersloot en Limmen), waarbij kinderen actief betrokken worden bij het leven in de zestiger jaren. Oud-Castricum heeft bezwaar gemaakt tegen het nieuwe bestemminsplan Dorpskom dat een aanbouw aan deze zijde van de dorpskerk toestaat.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 120