Getrouwd op 16 mei 1967 Juni Zoals toen gebruikelijk werd er op 13 mei een luilak- wandeltocht gehouden. Deelname kostte twee kwartjes, waarvoor een rol drop, een krentenbol en aan het eind een insigne werden verstrekt. Volgens het Dagblad Ken- nemerland van 16 mei gedroeg de jeugd zich echter schan dalig en vernielzuchtig in de luilaknacht. Rond de Eerste Groenelaan werden rookbommen tot ontploffing gebracht en op en nabij het strand vond een groot aantal vernielin gen plaats of werden masten en palen in brand gestoken. De datum 16 mei was overigens een belangrijke voor de Werkgroep Oud-Castricum, omdat op die dag de oprich tingsvergadering in het oude raadhuis plaatsvond onder leiding van Derk van Deelen. Klaas Veldt, oud-wethouder van Castricum, werd gekozen tot eerste voorzitter. Ook voor Peter Willemse, herenkapper in Uitgeest, en Riekie Dam uit Castricum werd 16 mei een memorabele datum. Zij traden op die bewuste dinsdag in het huwelijk, dat uiteraard ook in het raadhuis aan de Dorpsstraat werd voltrokken. Makelaar Oostenbrink adverteerde deze maand met de verkoop van ‘zeer royale dubbele villa’s met garage, ber ging en CV’ in Molendijk. De koopsom bedroeg f67.500. Met een krappe meerderheid van stemmen werd de heer R. Vries uit Dedemsvaart door de raad gekozen als nieuwe directeur gemeentewerken. Er ging een lange discussie vooraf aan het principeakkoord van de raad met het stich ten van een openbare lagere driemansschool in Bakkum. Onder voorzitterschap van de heer Hillenbrink ging deze maand de ‘Stichting Winkelcentrum Burg. Mooij straat’ van start. Het doel was om te komen tot een aantrekkelijke winkelstraat met als voordeel dat men met rechtspersoon lijkheid als eenheid naar buiten kon optreden. Pastoor Fritschy kwam op 2 juni naar Castricum om het huwelijk van Jaap Biesterbos en Loes Hoogervorst in te zegenen. Toon Lute en Neeltje Hollenberg vierden hun 55-jarige huwelijksfeest. De bruidegom was de laatste schelpenvisser aan het Castricumse strand. prachtige dochters die in 1968 en 1971 zijn geboren. Helaas is Riekie eind 1999 plotseling overleden. Af en toe kom ik nog in Castricum bij familie van haar of om een boodschapje te doen.” op een dansavond bij café Ammeraal in de Burg. Mooijstraat. Voordat burgemeester Smeets ons trouwde, had ik nog een praatje met hem. Hij zei dat er grote tegenstellingen in de gemeenteraad waren en dat hij teleurgesteld was, omdat hij daar nooit een eenheid van had kunnen maken. Op dezelfde dag is ons kerkelijk huwelijk voltrokken in de Pancratius door mijn broer Gerard, die priester was in Arcen.” Het echtpaar ging in Uitgeest wonen, waar het twee keer verhuisde: “Ik ben mijn hele leven kapper geweest en heb nog een eigen zaak aan de Langebuurt met een beetje verkoop van rookwaren. Riekie werkte jarenlang in Castricum in de kruidenierszaak van Glorie en de winkel van Welkers. We kregen twee Petrus Adrianus (Piet) Willemse (1933) werd in Uitgeest geboren en heeft daar zijn hele leven gewoond. In de zestiger jaren leerde hij Henrica Teresia (Riekie) Dam (1939-1999) kennen die aan de Oosterbuurt 1 in Castricum woonde. Piet vertelde daarover: “We hebben elkaar ontmoet Aan burgermeester Smeets werd op vrijdagmiddag 19 mei door Nico de Graaf, leadzanger van The Frogs, het eerste exemplaar van ‘The man on the cloud’ overhandigd. De burgervader stelde dat op prijs en sprak de wens uit dat de popgroep na plaatselijke en landelijke populariteit ook gehoor mocht vinden in de gehele wereld. Een week later vierde Joop Hageman zijn 40-jarig jubi leum als metselaar bij bouwbedrijf Jac. de Nijs. Ook werd feestelijk stilgestaan bij het feit dat hij al 45 jaar zijn deun tje meeblies op de grote ‘hoempa-hoempa’ (blaasbas) bij de fanfare. Piet Willemse en Riekie Dam trouwden op 16 mei 1967. 10 Joop Hageman vierde op 26 mei zijn 40-jarig jubileum bij Jac. de Nijs. De jubilaris staat hier tussen de vijf broers De Nijs. Staand v.l.n.r.: Jacob, Joop Hageman en Gerrit; zittend: Piet, Jan en Arie.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 11