Simon Zuurbier Schenkingen aan de Werkgroep Oud-Castricum 2016 - 2017 B. de Rooij J. Vervoort Mw. Van der Himst R. Zonneveld R. Koorn Schreutelkamp J. Bodewes H. Zonneveld Th. Beentjes S. Zuurbier J. Naber S. Steeman, Brussel G.P. de Goede. N. Kaan F. Weda A. Zijp E. Theissling-Brakenhoff G. H. Hulsebosch, Limmen J. Spil L. Boddeke Mw. Hollenberg G. van Buren J. Zijlstra (Hof van Kijk Uit) M. Wentink 28 december 1916 In de schoolcommissie tot wering van schoolverzuim wordt Dr. Melchior benoemd in de plaats van de over leden Dr. Jacobi. De schoolcommissie bestaat uit zeven leden. Twee leden van het college nemen ontslag, omdat zij vinden dat collegeleden niet in de commissie thuis horen, aangezien de commissie B&W moet adviseren in onderwijsaangelegenheden. In de twee opengevallen plaatsen worden de heren J. Schuit en J. Baas gekozen. Allerlei voorwerpen, boeken en fotomateriaal zijn ook dit jaar weer aan de werkgroep geschonken. Het materiaal wordt in de collectie opgenomen en zal waar mogelijk door de werkgroep worden gebruikt bij tentoonstellingen, voor publicaties of educatieve doeleinden. De schenkingen worden jaarlijks in het jaarboek vermeld. C. Bloedjes, Limmen F. Hendriks H. Kinders G. A. Nootebos M.J. Maas 31 december 1916 De gemeenterekening over het jaar 1916 telt aan ontvang sten 51.155,- en aan uitgaven 55.462,-. Er is een nade lig saldo van 4307,-. Schenkingen van juli 2016 tot en met juni 2017 (de schenkers zijn vermeld in chronologische volgorde en allen woon achtig in Castricum, tenzij anders vermeld): Ook werden door vele personen foto’s uitgeleend over onder andere de onderwerpen van de maandelijkse tentoonstel lingen in De Duynkant en voor onderwerpen in het jaarboek. Daarnaast werden verscheidene bidprentjes geschonken. bord erkend watertechnisch installateur schilderij van Middelveld, kaart van de Heerlijkheid 4 boeken over historie Castricum 23 jaarboeken pentekening Brakersweg, programmablad Clinghe schilderij Bakkummerpleintje, etsen Castricum 1622, 1740 fotoalbum openluchtspel ‘Plant de Meiboom’ schilderij woning Heereweg schilderijen Raadhuis, Station en boerderij Glorie/Kuijs boeken over Leegwater en de Haarlemmermeer boeken over Willem 1, - 2 en - 3 24 jaarboeken Brief C. Spaansen m.b.t. onderdak groep meisjes potloodtekeningen Pasman van Dorpsstraat en Kronenburg beker Willem-Alexander, 1967 jubileumboek ’75 jaar Vitesse’ jaarboeken deel 1 t/m 38 archief jumelage Castricum-Balatonfüred fotoboeken en archief voormalige Augustinusschool schilderijen van Middelveld en G.R. Hendriks (2x) gereedschappen (gasbrander, hamer met spit) schilderijen van Lide Tulp (2x) fotoalbum jonkheer Gevers schilderij van Piet Gorter; boeken: ‘De Kennemer Duinen’ schilderij van Middelveld ansichtkaarten, boek Hovormode en ingelijste krantenknipsels dvd (10x) jubileumfilm 50 jaar Oud-Castricum notariële akten verkoop onroerend goed in Castricum fotoalbums, historie van De Santmark, luchtfoto’s. ‘Duinen van zand tot landschap’ en 116

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 117