nr 115 Pieter Bleijendaal is op 6 decem ber 1916 benoemd tot gemeente veldwachter. 17 mei 1916 De jaarwedde van de telefoonkantoorhouder en van diens plaatsvervangster wordt vastgesteld respectievelijk op f200,- en f 75,-. Rika van Benthem J.B. Koopman Ant. van Benthem M. Olgers P Schotvanger D. Tromp C. Stuifbergen L.A. Burgering W. Joosten J.W. Borst C. Castricum Wz Op 1 mei gaat de vergunning van M. Olgers voor hetzelfde pand aan de Kramersweg over op J. Slijboom. Behandeld wordt het verzoek van een aantal ingezetenen tot de bestrating van de Mient. De voorzitter zegt dat de financiën van de gemeente het niet toelaten direct over te gaan tot gehele bestrating. Hij meent dat aan het bezwaar van de ondertekenaars voldoende kan worden tegemoet gekomen door de aanleg van een paardenpad. Spaansen meent, dat wanneer in verschillende gaten puin gebracht wordt, de weg weer aardig zal opknappen. Twisk stelt dat de weg bij regen onbegaanbaar is. Hij vraagt zich af of een breedte van de weg van 2 meter niet voldoende is, wat echter als veel te smal wordt beoordeeld. Het verzoek wordt nog aangehouden tot na het opnemen van de weg door de gemeenteopzichter. Op 14 september wordt door de gemeenteraad besloten om de Mient te bestraten. Vooraf zullen de nodige overeenkom sten worden getroffen met de betrokken eigenaren. f263,00 227,75 143,25 94,50 171,00 67,25 99,25 72,25 77,50 94,50 77,75 wijk A, nr. 121 wijk A, nr. 71 wijk A, nr. 31 wijk A, nr. 56 wijk A, nr. 49 wijk B, nr. 198 wijk A, nr. 29a wijk C, nr. 356 wijk E, nr. 473 wijk E, nr. 463 wijk E, nr. 449 De Vriendschap (Dorpsstraat); De Rustende Jager (Dorpsstraat); Hoek Dorpsstraat-Burg. Mooijstraat; Burg. Mooijstraat; Burg. Mooijstraat (De Harmonie); Duinzicht (Beverwijkerstraatweg); De Landbouw (Dorpsstraat); Bakkummerstraat; Borst (nu Fase Fier); Café De Onderneming (Heereweg); De Goede Verwachting (Heereweg). 25 oktober 1916 De overleden Jacob Kuijs wordt als heemraad van de St. Aagtendijk opgevolgd door wethouder Joseph Maria Goes. 26 juli 1916 Verzoek van de afdeling Krommenie van de Nederland- schen Bond van onderwijzers om een verbod in de poli tieverordening op te nemen om aan kinderen beneden 16 jaar, sigaren of sigaretten te verkopen. De heer Louter zou die leeftijdsgrens op 13 jaar gebracht willen zien. De voor zitter meent dat het roken door kinderen in deze gemeente niet van die omvang is als door de afdeling wordt voorge steld. Bovendien acht hij het toezicht op het naleven van een verbodsbepaling zeer moeilijk. Besloten wordt om het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. 8 november 1916 De gemeenteraad stelt een verordening vast op het behe ren van het levensmiddelenbedrijf in de gemeente Castri- cum. Dit bedrijf verstrekt levensmiddelen en voor zoveel mogelijk andere voor de huishouding onontbeerlijke arti kelen aan de inwoners van de gemeente. Burgemeester en wethouders bepalen welke levensmiddelen en andere artikelen het bedrijf zal verstrekken. De leiding van het bedrijf wordt opgedragen aan een administrateur door de Raad te benoemen en te ontslaan. De administrateur geniet een maandsalaris van f 50,-. 6 mei 1916 Door de Kaasvereniging en de Vereniging van fabrieken van melkproducten wordt aan de veehouders een toeslag van 1 cent verleend op elke liter afgeleverde melk, mits door het gemeentebestuur voldaan wordt aan verschil lende voorwaarden. Een daarvan is behoorlijke controle op de kwaliteit en kwantiteit van de afgeleverde melk. Voor die controle is P. Lute gevraagd, die hiertoe genegen was tegen een salaris van 6 gulden per week. Dit bedrag zal dan voor de helft door de gemeente en voor de andere helft door bovengenoemde verenigingen moeten worden betaald. Hiertoe wordt door de gemeenteraad besloten. 23 augustus 1916 Het wordt wenselijk geacht dat de stoker van de gasfa briek per jaar 5 of 6 vrije zondagen wordt verleend en eventueel ontvangt hij een toeslag. 24 september 1916 De Minister van Landbouw verwacht grote problemen met de suikervoorziening. In Amsterdam is een speciaal suikerdistributiekantoor opgericht. Alle winkeliers en banketbakkers krijgen opdracht om de hoeveelheid suiker, betrokken van 1-7-1915 tot 1-7-1916 op te geven (opge splitst in Melis I, basterd, tabletten, poedersuiker, chips en parelsuiker) en te vermelden van welk bedrijf de suiker is betrokken. Opgaven zijn verstrekt door de winkeliers M. de Haas, B. Res Wz., J. Stolk, B. Stuifbergen, wed. C. Duijn, G. Louter, W. Schermer, F. Glorie en A.C. Borst en van de banketbakkers Corn. Kuijs, G.F. Res, H. Hem- mer en J. Kuilboer. 6 december 1916 Tot gemeenteveldwachter is benoemd Pieter Bleijen- daal, agent van politie te Den Helder. Veldwachter Cornelis Bakker gaat met pensioen. I

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 116