Simon Zuurbier Slotwoord Dank aan de vele personen die voor deze publicatie infor matie hebben verstrekt en foto’s hebben uitgeleend. Wij verwachten dat de leden van de familie Tromp en andere geïnteresseerden veel genoegen aan deze stam boom zullen beleven. De kerk met pastorie en zusterhuis in de Zuidermeer daaropvolgend was een klus dicht bij huis. In 1932 werd het glas- en schilderwerk aangenomen van een nog te bouwen koloniehuis in Bakkum. Helaas ging de opdrachtgever tijdens de bouw failliet en kwam het werk geruime tijd stil te liggen. Het project werd overgenomen door een katholieke stichting. Het koloniehuis werd afgebouwd en kreeg de naam Sint-Antonius. Om toch aan het werk te blijven, werd een rond 1934 nieuw te bouwen paviljoen op Duin en Bosch aangenomen (Breehorn), een enorme klus. Wijnand had al geruime tijd verkering met Aagje Groen uit Wognum. Omdat er veel schilderwerk in Castricum voorhanden was, wilden zij zich in deze plaats vestigen. Lou kocht voor zijn jongste broer op 19 december 1933 een woon- en winkelhuis aan de Mient. Ome Lou werd door mijn vader, door mij en vele anderen geadoreerd. Hij was een echte ‘pater familias’. Kort na hun trouwen op 17 mei 1934 betrokken mijn vader en moeder dit pand met nr. 55. Mijn moeder ging in de winkel kruideniers- en tabakswaren verkopen. Tijdens de oorlog werd de Mient tot Spergebied verklaard en moest binnen Castricum meerdere keren worden verhuisd. Mede door de oorlogsomstandigheden werden de winkelactiviteiten definitief beëindigd. In de loop van 1946 betrokken we gelukkig weer ons woonhuis aan deMient nummer 55.” 113

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 114