toen 26 jaar en zijn twee jongere broertjes Dirk en Wijnand waren toen resp. 12 en 10 jaar. Cees Tromp (1935), de oudste zoon van Wijnand, vertelt over zijn familie: “Mijn grootvader Cornelis Tromp, veelal Kees genoemd, was geboren in 1865 in ’t Zand, gemeente Zijpe. Hij trouwt in 1889 te Schagen met Alie Knijn uit Sint-Pancras. Kees was huisschilder in de Zuidermeer, gemeente Berkhout en overleed daar in 1913 op 48-jarige leeftijd, zijn vrouw met negen kinderen achterlatend, waarvan de jongste zoon Wijnand nog maar vijfjaar oud was. Het schildersbedrijf werd voortgezet door de oudste zoon Lou, toen nog maar 21 jaar. Met het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog en de afgekondigde mobilisatie werd Lou op 31 juli 1914 in Den Helder onder de wapenen geroepen. Na de wapenstilstand in november 1918 kwam hij definitief thuis. Lou was 112 Lou was als een vader voor Dirk en Wijnand. Bovendien kregen zij een gedegen opleiding tot schilder van hem. Naarmate de twee broertjes ouder werden, ontstond er behoefte aan meer te schilderen objecten. De boeren waren arm en lieten niets verdienen; nieuwbouw was er nauwelijks. Lou, die toen al motorfiets reed, ging om werk uit. Uiteindelijk nam hij van de Genie het schilderwerk aan van forten van de Stelling van Amsterdam. Dit werd enkele jaren volgehouden tot er geld bij moest. Het missiehuis in Hoorn, dat in 1928 werd geopend, werd door de Trompen beglaasd en geschilderd, evenals het monument op de Afsluitdijk in 1928. Het huis aan de Mient na het beëindigen van de winkel. Wim, zoon van Piet Tromp, is de oprichter van Tromp Medical aan de Oude Haarlemmerweg. Dat is in 1991 gestart als ser vicebedrijf voor röntgenappara tuur en inmiddels uitgegroeid tot een organisatie die een uit gebreid assortiment levert aan innovatieve apparatuur voor medische beeldvorming.

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 113