April Mei - - Om het gebrek aan kleuterscholen op te heffen kocht de gemeente twee verrijdbare wagens van 14 m lang die min der kostbaar waren dan noodlokalen. Zowel in Bakkum als Castricum kwam er een te staan. Tot slot werd deze maand in een uitvoerig artikel de waarde van de judosport gepromoot door voorzitter H.J. de Wolff van de Castricumse Judo Club. Op 6 april legde burgemeester Smeets de eerste steen van 24 woningen aan Wayenburgh in Molendijk voor leden van het Nederlands Katholiek Vakverbond. “Het heeft ongeveer vijftien jaren geduurd voor het NKV de goed keuring van de diverse instanties heeft kunnen verkrijgen, maar nu is men dan zo ver”, memoreerde Smeets. Na de steenlegging ontving Castricums eerste burger uit handen van bouwer J. Res een zilveren troffel. Het Rode Kruis, afdeling Castricum, deed in de krant van 11 april een dringend beroep op de inwoners om twee Een treurig bericht betrof het verdrinken van de tweejarige Ria de Zeeuw in de vijver aan de Casimirstraat. Mond-op- mondbeademing van gymnastieklerares R. Akse mocht helaas niet meer baten. De aandacht werd ook gevestigd op de schrijnende par keersituatie bij het strand, waar slechts ruimte was voor 400 auto’s. De vraag was toen nog: “Wanneer zal hier een parkeerplaats zijn voor 2000 auto ’s?” De kop van het Nieuwsblad van 28 april was oranje gekleurd in verband met de geboorte van kroonprins Willem-Alexander een dag daarvoor. Vlak voor het ter perse gaan van deze krant deelde het gemeentebestuur het besluit mee dat aan de kinderen, die op dezelfde dag als de prins waren geboren, een spaarbankboekje zou worden aangeboden. Dit mooie gebaar kostte de gemeente echter geen cent, want er kwamen die dag in Castricum en Bak- kum geen nieuwe burgers bij. Voor plaatsgenoot prof. dr. A. Heijting was het wel een bijzondere dag, omdat hij werd benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De hoogleraar aan de gemeentelijk universiteit van Amsterdam ontving deze Koninklijke onderscheiding op basis van zijn grote bijdra gen aan het vak wiskunde. In De Rustende Jager werd op 13 april vergaderd over een eventueel te stichten gemeenschapshuis. De heer Van Wijk, functionaris van het Provinciaal Opbouworgaan van Noord-Holland, zei daar onder meer over: “Een gemeen schapshuis voor Castricum kan ongeveer zes ton kosten. De bevolking zal bereid moeten zijn een offer te brengen door ongeveerf 60.000,- op. te brengen.” Ook werd dui delijk gesteld dat een dergelijk gebouw bedoeld was voor bijeenkomsten en vergaderingen van meerdere verenigin gen vanwege een schreeuwend tekort aan zalen. Daaraan werd toegevoegd dat het beslist geen veredeld café mocht worden of dat er bruiloften en partijen werden gegeven. “Sterke drank is in zo’n huis taboe!”, aldus Van Wijk. dagen later naar de bloedafnameavond in de Juliana van Stolbergschool te komen. Het streven was om 250 flessen bloed af te nemen. Dat aantal werd niet gehaald, maar de organisatie was toch heel dankbaar met een resultaat van 235 flessen. Voor de spelers en supporters van het eerste elftal van voetbalclub CSV werd 9 april een trieste zondag, omdat de hoofdmacht thuis met 1-4 verloor van Vios uit War menhuizen en daardoor naar de vierde klasse KNVB degradeerde. Geadverteerd werd er ook nog volop. Bij Keurslager Haaster aan het Kooiplein werd twee dagen een demon stratie gegeven van Unox-soepen en de firma Oudejans bood witgoed, een televisie met drie netten en een band recorder tegen scherpe prijzen aan. Bij aankoop werd ook de elektrische installatie op aarding getest en ontving men een zevenpersoons ijstaart cadeau. Het nieuws in deze maand opende met het bericht dat de plannen voor de bouw van een zwembad gereed waren. De kosten daarvan waren begroot op 1 a 1,5 miljoen gulden. DEZE STEEN WERD GELEGD OP 6 APRIL 1967 DOOR BURGEMEESTER C.F. SMEETS. Ook grote veranderingen in het voorgezet onderwijs en de daarop betrekking hebbende samenwerking van de gemeen ten Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest en Castricum, kwa men aan de orde. Per 1 september 1968 zouden de ULO- en HBS-scholen namelijk Mavo en Havo worden. j J LJ Het pand van Oudejans aan de Torenstraat 4. l ijigi Gedenksteen voor de eerste steenlegging van de bouw van 24 NKV- woningen in Molendijk. 9

Jaarboek Oud Castricum | 2017 | | pagina 10