3 Petrus Gerardus (Piet) geb. 9-12-1929, tr. met Maria (Riet) Koot zie 32 4 Margaretha (Gré) geb. 7-6-1931, religieuze, ingetreden in 1956 als zuster Godefrida bij de congregatie der Augustinessen, werkte in de verpleging, onder andere in het St-Elisabeth ziekenhuis in Alkmaar, woonde later op Mariënheuvel in Heemstede, overl. Haarlem 1-6-2011. 5 Andreas Adrianus (André) geb. 25-8-1932, tr. met Veronica (Vroon) Roozendaal zie 33 6 Clasina Cornelia (Clazien) geb. 21-11-1933, woonde in Assen delft, overl. Haarlem 25-5-2011, tr. Castricum 20-2-1962 met Johan nes Wilhelmus (Jan) Schrama, geb. Assendelft 23-6-1935, onderhouds monteur, woont in Assendelft, zn. van Gerrit Schrama en Elizabeth Peetam. Bakkerij op de Stetweg Kleinzoon Gerard Groot beschrijft enige herinnerin gen aan zijn bezoeken aan zijn opa Gerrit: "Ik weet nog dat toen ik klein was er in de bakkers winkel op de Stetweg op de achtergrond allemaal koekblikken stonden waarop in schoonschrift op ieder blik een naam van een koekje geschilderd stond, zoals Hernhutters, Arnhemse meisjes, Krakelingen, Weesper moppen, Vanillebatons, Zandkoekjes enz. Toen opa jong was en nog bij zijn ouders op de Bra- kersweg woonde, ging hij wel eens naar zolder, waar in de schoorsteen altijd een stuk spek hing, waar hij dan een stuk af moest snijden voor gebruik in moeders keuken. Op de zolder was er ook een opening in de vloer waardoor een lange steel stak, die was verbon den aan een vijzel op de begane grond om ingrediën ten fijn te stampen. Wilde je iets fijn maken, dan kon je dat het beste vanaf de zolder doen. Wanneer opa vroeger thuis brooddeeg maakte, bestond er eerst nog geen bakkersgist en werd daarvoor deeg Gezin van Gerrit Groot en Jans Liefting; v.l.n.r.: Gré, vader Gerrit, Wim, André, Clasina, Wil, moeder Jans en Piet. Woonhuis, winkel en bakkerij van Gerrit Groot aan de Stetweg 35 in 1947. De kinderen van Gerrit Groot en Jans Liefting; v.l.n.r.: Piet, Wim, André, Clazien, Wil en Gré. 99

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 99