Mi, -.tji* BANKETBAKKERIJ „DE SPOORKLOK" Speciaal adres voor fijn Gebak, Botercakes, Amandelkoekjes enz. Boterkoekjes in verschillende soorten, Ruim gesorteerd in: Luxe doozen Ringers, Droste en Rademakers Bonbons en Chocolade P. GROOT, ffe». 5 Ti-KB •lil a-jvLï-l 11 Petrus (Peter) (Huub) Intemageb. 's-Gravenhage. 13-8-1940, werkte bij de AID, zn. van Hubert Intema en Agatha Elisabeth Ruiter. Dochter Astrid Groot. geb. 25-6-1941, tr. met Jannetje (Jan- nie) de Waard zie 29 zondag voor Sinterklaas in de bakkerijen gelegenheid te geven om te komen 'smakken', wat volgens Van Dale 'spelen, dobbelen' betekent. Zo ook bij bakker Groot. Er werd dan ruimte in de winkel en bakkerij gemaakt voor allerhande speelattributen, zoals een rad van avontuur, een schietschijf en natuurlijk dobbelste nen, waarmee prijzen konden worden gewonnen. In de winkel stond een sinterklaastafel met daarop de prijzen uitgestald: snoep, speculaas, taaitaai, banket, figuren van marsepein etc. Het meespelen werd extra aantrekkelijk gemaakt door het schenken van een drankje en vooral veel vaders gaven zich over aan het spel om met een voorraadje aan lekkernijen voor het aanstaande sinterklaasfeest thuis te komen. Door de oorlogsomstandigheden raakte het feest in onbruik en het is na de oorlog dan ook niet teruggekeerd. Het bakkersbedrijf van Groot werd in 1957 voortgezet door Petrus Bakker. In 1975 vestigde zich Wilhelmus Brakenhoff in het pand, die er tot de dag van vandaag zijn bedrijf uitoefent. De Spoorklok, de bakkerij op de hoek van de Burg. Mooijstraat en Stationsweg In het 24e Jaarboek is aandacht besteed aan de pan den in de Burgemeester Mooijstraat. Over De Spoor- klok werd het volgende verteld. De bakkerij en het woonhuis van Piet Groot werden in 1 924 gebouwd op een perceel bouwterrein op de hoek van de Burg. Mooijstraat en Stationsweg. Het pand heeft vanaf het begin dienst gedaan als bakkerij. Oudere Castricum- mers herinneren zich nog de buitengewoon lekkere taaitaai die Piet Groot maakte volgens een geheim gebleven recept. Piet Groot mag ook gelden als een sociaal bewogen persoon, die vooral voor grote gezin nen graag iets extra's deed. In de jaren voor de Tweede Wereldoorlog was het de gewoonte om op de tweede 17 Gerardus (Gerrit) Groot, zn. van 12, geb. 8-8-1899, brood bakker, eerst op de Brakersweg, vanaf omstreeks 1933 op de Stetweg nr. 35 te Bakkum, overl. Castricum 7-1-1991, tr. (1) Castricum 22-4-1925 met Jansje (Jans) Liefting, geb. Castricum 11-2-1901, overl. Castricum 24-9-1952, dr. van Willem Liefting en Grietje Duijkersloot; tr. (2) Castricum 11-9-1962 met Johanna Geertruida (Jans) Scheerman, geb. Heemskerk 22-2-1899, overl. Oudorp 14-10-1980, eerder gehuwd met Floris Twisk, dr. van Albertus Scheerman en Antje Stuifbergen. Kinderen uit het eerste huwelijk geboren te Castricum: 1 Wilhelmus Jozef (Wim) geb. 13-3-1926, tr. met Alida Elisa beth (Alie) Goedhart zie 30 2 Willebrordus (Wil) geb. 1-12-1927, tr. met Catharina Cornelia (Tiny) Borst zie 31 speciaal het fijne Boterkoekje „Castricum Vooruit" Beleefd aanbevelend, Burgem. Mooijstraat, CASTRICUM IS f- s Advertentie in de Gids voor Castricum in 1925. Het begin van de Burgemeester Mooijstraat vanaf de Stationsweg. Rechts de banketbak kerswinkel van Piet Groot.

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 98