Onroerend goed te Castricum, als woonhuis, bakke rij, schuurtje en erf, zomede nieuw woon- en winkel huis, groot 490 m2 en nog een akker bouwland van 1370 m2'. Deze akker was door Willem een maand voor Klasina's overlijden gekocht. Het gehele bezit wordt toegedeeld aan Willem Groot. Willem verkoopt in 1930 de woning, winkel en erf aan zijn zoon Gerrit. Deze bezittingen worden op 20 92 december 1933 door de jongere broer André overge nomen, die op dezelfde dag ook de oude bakkerij van zijn vader koopt. Gerrit gaat verder in een nieuwe bakkerij aan de Stet- weg. Bij de verkoopvoorwaarden wordt bedongen dat André aan de Brakersweg alleen roggebrood mag bakken en dat Gerrit geen roggebrood mag bakken; dit om van elkaar geen concurrenten te worden. Bij gelegenheid van het 25-jarig kloosterfeest van broeder Achatius op 8-6-1948 met Willem Groot, kinderen en partners. V.l.n.r.: zittend Klaas Groot, broeder Godefridus, broeder Achatius, vader Willem Groot, broeder Nicasius; staand: Door Kuijs, Gerrit Twisk, Engelien Groot, Gerrit Groot, Jansje Liefting, André Groot, Gré Leek, Piet Groot en Koos Liefting. Bij het 25-jarig kloosterfeest van broeder Nicasius in 1951. Achterste rij: André-, Joke- (Pd), Clasien- (Pd), Nel (Kd), Clasina- (Ad), Piet- (Gz), Clasina- (Gd), Tini- (Ad), Dick- (Az), André- (Pz) en Theo Groot (Pz); midden rij: broeder broeder Achatius, broeder Godefridus, Tini Borst, Gré- (Gd) en Klaas Groot, Ina Groot (Kd), Jan Revers, Corrie Borst, broeder broeder aan tafel: Lien Groot, Door Kuijs, Koos Liefting, Gré Leek, broeder Nicasius, Piet Groot, Gerrit Groot en Gerrit Twisk. Afkortingen: Ad, Az: dochter, zoon van André; Gd, Gz idem van Gerrit; Kd, Kz idem van Klaas en Pd, Pz idem van Piet).

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 92