- dochters en twee zoons. Nico was musicus, gaf piano- en accordeonlessen en ging later ook werken in de winkel van zijn vader op de Dorpsstraat, bekend als 'Het Huis met de Kogel', waar huishoudelijke artikelen en speel goed werden verkocht. Vader Cor woonde boven de zaak. In 1959 ruilde vader en zoon van woning en Nico naam de zaak aan de Dorpsstraat van zijn vader over. Nico over leed in 1963. Zijn vrouw Ans zette samen met haar zoon Kees de zaak voort. Vader Cor, inmiddels weduwnaar, ging eind 1967 naar Hilversum, waar hij drie maanden later overleed. Zijn dochter Maria bleef tot 1971 in het huis in de Schoolstraat wonen. De volgende bewoner is Jean Hanck, die bekend was als sologitarist van The Frogs; hij bleef er wonen tot 1974. Schoolstraat nr. 13 In dit huis woonde al vanaf 1851 de familie Dekker. In 1927 kocht Adriaan Dekker (1898-1964) de woning van de erfgenamen van zijn grootvader. Adriaan was in 1926 gehuwd met Debora Kloes en ging daarna als huisschilder aan het werk. In 1933 liet hij op nr. 13 een nieuw huis en werkplaats bouwen. In deze werkplaats begon hij een auto- spuiterij, waar veel bedrijfswagens van een nieuwe laklaag en belettering werden voorzien. Een grote opdrachtgever was het zandtransportbedrijf van de firma Castricum aan de Heereweg. Adriaan was vaak buiten voor zijn spuiterij aan het letterzetten. Als kinderen daar aan het voetballen waren, kon Adriaan nog wel eens uit zijn slof schieten of je was de bal een paar uur kwijt. Zijn zoon Jan, werkzaam bij de Cemij, begon in 1959 als motorcoureur; hij zette in 1967 op het circuit van Zandvoort samen met Jan Basti- aans en Rob Noorlander het 24 uurrecord op hun naam. Tijdens een strenge winter was Jan wel in voor een aar digheidje om achter zijn motor sleetjes voort te trekken. Woning en autospuiterij van Adriaan Dekker. 82 De Schoolstraat kan een apart dorpsstraatje genoemd worden; een wisselend beeld met enkele uitspringende huizen, de knik in de weg en een parkeerpleintje in de schaduw van de kerk en het oude raadhuis. Tussen de bewoners heeft een heel goede sfeer bestaan. Als er veel sneeuw gevallen was, was het groot feest; de hele straat deed mee aan het sneeuwballengevecht. Was in de vijftiger jaren de Schoolstraat een straatje met veel bedrijfjes, zoals van een smid, een timmerman, een schoenma ker, een eierenhandel, een ijsboer, tegenwoordig heeft de straat uitsluitend een woonfunctie. Wim Adrichem René Dijkstra Met dank aan de (oud) bewoners van de Schoolstraat of hun nabestaanden voor de verstrekte informatie. Op de hoek Schoolstraat - Breedeweg, waar Jan Dekker na een stevige sneeuwbui een aantal sleetjes aan zijn motor op sleeptouw nam. Hier zien we Jos, Ada en Peter van Kessel, Piet Bakker, Wim Dijkstra, Irma Brandjes en moeder Alie van Kessel-Res. vw'. V 'V-,4 -i, - - - -NO Tekening van de Schoolstraat door Nico Lute.

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 82